Слава підкралась не з того боку: Український науковець отримав Шнобелівську премію за те, що пов'язав ожиріння політиків з корупцією

Український вчений Павло Блавацький отримав Шнобелівську премію з економіки за дослідження "Ожиріння політиків і корупція в пострадянських країнах", повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт премії, котру щороку вручають у Гарвардському університеті США.

Викладач французької школи бізнесу Монпельє, професор і український вчений Павло Блавацький отримав премію за 2021 рік за своє дослідження про те, як рівень корупції і рівень ожиріння корелюються між собою.

Главацький дослідив світлини 299 чиновників та політиків з кількох пострадянських країн і дійшов висновку, що є кореляція між надлишковою вагою політиків і місцем країні в індексі сприйняття корупції Transparency International. Тобто, чим більша корупція в країнах, тим товстіші урядовці.

"Згідно з розрахунковим індексом маси тіла, 96 з 299 міністрів (32%) мають важкий ступінь ожиріння (розрахунковий індекс маси тіла між 35 і 40). Зокрема, за оцінками, 13 із 24 міністрів Узбекистану (54%), 8 з 18 міністрів Таджикистану (44%) та 10 з 24 міністрів України (42%) мають важкий ступінь ожиріння. Ще 13 із 299 міністрів у нашому наборі даних (4%) страждають страждають надважким ступенем ожирінням (розрахунковий індекс маси тіла перевищує 40). Зокрема, за оцінками, 3 з 20 міністрів Казахстану (15%) та 2 з 24 міністрів України (8%) мають дуже сильне ожиріння. За оцінками, лише 10 із 299 міністрів у нашому наборі даних (3%) мають нормальну вагу (індекс маси тіла від 18,5 до 25). Зокрема, уряди Азербайджану, Естонії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, України та Узбекистану мають по одному міністру з розрахунковою нормальною вагою", - йдеться у результатах дослідження.

Сам вчений родом із Львова, раніше викладав у Львівському Національному університеті імені Івана-Франка, потім працював у Швейцарії, Австарлії та Австрії.

Під час ракетного обстрілу селища Сергіївка на Одещині загинула суддя зі Слов’янська та її матір (фото)

неділя, 3 липень 2022, 23:40

В Одеській області під час ракетного обстрілу 1 липня селища Сергіївка загинула суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Ольга Ільяшевич та її матір. Про це повідомили у Донецькому апеляційному суді, передають Патріоти України. "1 липн...

Загоряння розпочалося на 55-му поверсі: У центрі Москви спалахнули елітні хмарочоси (відео)

неділя, 3 липень 2022, 22:42

У столиці держави-терориста Росії Москві спалахнула пожежа на даху елітної висотки Capital Towers біля Москва-Сіті. На місце прибули рятувальні служби. Про це повідомили російські ЗМІ, передають Патріоти України. . Причину пожежі наразі не називають. ...