Слідом за одноразовими пластиковими пакетами в Україні заборонять одноразовий посуд, - міністр екології

Слідом за обмеженням використання пластикових пакетів уже найближчим часом можуть ввести заборону на пластиковий одноразовий посуд. Його не дозволять не тільки виробляти, а й ввозити на територію України. Про це заявив міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський, зазначають Патріоти України.

За його словами, в міністерстві спільно з експертами Проєкту ЄС АРЕНА2 вже розроблено відповідний драфт законопроєкту про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

"Зрозуміло, що пластик – це зручно і дешево. Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором "він або ми" – 1 до 1. Якщо ми ухвалимо рішення боротися із сучасними викликами для довкілля, то повинні свідомо і чітко розуміти, що у нас є два шляхи – це регуляція і формування екологічної свідомості українців. Упевнений, що кожен із нас зможе відмовитися від зайвого одноразового пластику і перейти на користування багаторазовими альтернативами або eco friendly матеріалами", – зазначив Роман Абрамовський.

Що потрапить під заборону

Текст законопроєкту поки що не оприлюднено, однак, зі слів міністра, документом забороняється виробляти, ввозити в Україну і вводити в обіг такі одноразові пластикові вироби:

За словами Абрамовського, така продукція вже має альтернативи на ринку.

Також проєктом Закону пропонується ввести маркування для деяких виробів, що містять пластик, але поки що не потрапляють під заборону. До таких виробів віднесли:

"Нове маркування буде "маячком" для споживачів, що така продукція має негативний вплив на довеілля, тому краще зменшити її використання або взагалі відмовитися", – зазначив міністр.

Коли введуть обмеження

Роман Абрамовський сподівається, що законопроєкт буде зареєстрований у Верховній Раді вже в жовтні. Однак до цього документ ще повинен пройти процедуру узгодження з усіма зацікавленими органами та отримати схвалення Кабміну.

Планується, що заборони наберуть чинності через рік після ухвалення проєкту. Тобто навіть якщо допустити, що народним депутатам вдасться його ухвалити до кінця року, то нові правила почнуть діяти не раніше 2023 року. За цей час до нових вимог зможуть адаптуватися виробники, імпортери та об'єкти торгівлі.

Слідуємо за ЄС

Повна заборона на використання одноразового пластикового посуду вже почала діяти в країнах Євросоюзу з 3 липня 2021 року. З цієї дати набула чинності відповідна директива, яка була ухвалена ще в 2019 році.

Такі заходи вжили для боротьби із забрудненням європейських пляжів і водойм. У Євросоюзі вважають, що пластикові вироби становлять 70% сміття в пляжних зонах.

Підприємців зобов'язали переходити на альтернативи з переробних матеріалів – скла і металу. Водночас країнам ЄС дозволили розпродати всю одноразову продукцію, яка залишилася на складах. Про які обсяги йдеться, не уточнюється.

"Європа прощається з одноразовими пластиковими тарілками, столовими приборами, соломинками, паличками для повітряних куль і ватними паличками, контейнерами для їжі і напоїв із пінополістиролу і всіма товарами з оксобіорозкладного пластику!" – написав єврокомісар із довкілля Віргініюс Сінкявічюс у Twitter.

Водночас під заборону не потрапили пакети, пляшки, контейнери для їжі і напоїв, які вживаються негайно, обгортки, сигаретні фільтри, гігієнічні продукти і вологі серветки: їхнє використання тільки обмежать, а виробники будуть змушені платити за переробку своєї продукції.

За допомогою цих заходів ЄС сподівається до 2030 року позбутися всіх товарів з одноразового пластику і повністю перейти на перероблювальні матеріали.

Науковці з'ясували, чому собаки дивовижним чином зовні схожі на своїх господарів

неділя, 21 липень 2024, 14:45

Те, що собаки мають деяку зовнішню схожість зі своїми власниками, не є збігом, вважають дослідники. . Іноді під час прогулянок на вулиці можна помітити, що деякі власники собак та їхні домашні улюбленці мають разючу зовнішню схожість. Але чи справді с...

В порту Одеси обвалився склад. Під завалами опинились люди . Нажаль не минулося без жертв (відео)

неділя, 21 липень 2024, 13:30

Рятувальники за допомогою гідравлічного інструменту і бензорізу, деблокували громадянина, 1990 року народження. Постраждалому надали домедичну допомогу і передали медикам. . "На жаль, другого чоловіка, громадянина 1993 року народження, рятувальники ви...