Забути про праски та паяльники, або Терор боржників по-новому: "Служниця народу" з групи Коломойського розповіла, як працюватимуть колектори за новим законом

Законопроект, котрий українці чекають ще з бандитських 90-х наразі ухвалено лише в першому питанні. Тому рекетири з "корочками" мають час адаптувати свій бізнес, котрий старожили галузі випрацювали "пацанськими" методами ще з початку 1990-х

У "Слузі народу" розповіли, як працюватимуть колектори

Непорядні колектори, які тероризують людей, скоро не зможуть працювати на ринку. Верховна рада у першому читанні схвалила законопроект №4241, який запроваджує етичні правила для колекторів і встановлює систему державного контролю за їх дотриманням, зазначають Патріоти України.

Про це розповіла народна депутатка від фракції "Слуга народу", співавторка законопроєкту Ольга Василевська-Смаглюк.

"З такою системою ми приведемо цей ринок у стан, коли взаємодіяти з боржником ввічливо буде набагато вигідніше, ніж погрожувати і лаятися. А порушення етики потенційно вартуватиме можливості присутності на цьому ринку. Ми виведемо з ринку всіх, хто в частині методів взаємодії застряг у 90-х роках", - пояснила депутатка.

Тепер діяльність колекторів регулюватиме Нацбанк України. За порушення етичних правил НБУ зможе виписувати штраф від 51 до 102 тис. грн або виключати компанію з реєстру колекторських компаній. Там відтепер мають реєструватися усі без винятку колекторські компанії, щоб мати можливість працювати на ринку.

Відповідно до ухваленого законопроєкту:

  • Колекторам заборонено прямо погрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати позичальнику чи його родичам, колегам.
  • Заборонено повідомляти про борг друзів чи родичів позичальника.
  • Колектор зобов’язаний називати своє ім’я, назву компанії, підставу дзвінка та розмір боргу. А на вимогу споживача - ще й надати підтвердні документи протягом 7 днів.
  • Заборонена робота "нелегальних колекторів". Усі компанії, що надають послуги зі стягнення боргів, мають бути внесені в реєстр Нацбанку.
  • Банк чи фінансова компанія зобов’язані публікувати інформацію про колекторські компанії, з якими співпрацює, та інформувати про це позичальника.
  • Ті, хто здійснив серйозне порушення, втратять право на здійснення стягнення, і держава буде суворо слідкувати за тим, щоб з ними ніхто не співпрацював.

Своєю чергою, народний депутат, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев каже: на ухвалення цього законопроєкту люди чекали десятиліттями.

Він також підкреслює - документ не забороняє стягування боргів, а лише робить цей процес цивілізованим.

"Кожен, безперечно, повинен сплачувати свої борги. Але будь-яке стягнення повинно відбуватися виключно в межах закону і без приниження людської гідності. Ми хочемо уберегти наших співгромадян від втручання у їхнє особисте життя, нічних дзвінків, тиску та погроз - незалежно від того, чи винні вони комусь гроші", - розповів Гетманцев.

Як відомом, законопроект №4241 підтримується Національним банком України та Уповноваженим Верховної ради України з прав людини.

По суті його ухвалення захистить позичальників від бандитів, які діють під виглядом колекторів, кажуть у "Слузі народу".

У політсилі також розповіли про подальші кроки для втілення ініціативи.

За словами однієї з ініціаторок законопроекту, члена комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Вікторії Кінзбурської, залишилось зовсім небагато: доопрацювати текст, враховуючи зауваження НАЗК, і винести його в зал.

"Ми повинні домогтися захисту прав боржників і обмежити доступ до ринку недобросовісних колекторів, які постійно тиснуть на боржників як фізично, так і морально. Іноді, наслідки такого тиску фатальні... Тому врегулювання необхідне", - резюмувала Кінзбурська.

Музейники показали, які вишукані прикраси носили киянки на піці розвитку ювелірної справи у Давній Русі (фото)

субота, 10 травень 2025, 18:30

Наприкінці 12 - першій третини 13 століття Київ, не зважаючи на посилення феодальної роздробленості держави переживав невпинний прогрес розвитку ремесел, в тому числі ювелірної справи. Місцеві золотих справ майстри славились далеко за межами Русі. Наці...

Варто знати! Як нараховується страховий стаж та які роки не входять до нього

субота, 10 травень 2025, 17:55

В Україні у 2025 році для призначення пенсії за віком необхідно мати певну кількість страхового стажу. Однак не всі періоди зараховуються до нього, передають Патріоти України. . Факти ICTV розказують, які роки не входять до страхового стажу в Україні ...