Смерті всупереч: Вчені розробили метод виявлення та лікування найнебезпечнішого захворювання

Багато хто з нас хоч раз у житті краєм вуха чув про рак підшлункової залози, і, на жаль, новини, що з'являються про нього, здебільшого не дуже хороші. Цей рак важко виявити на ранніх стадіях, а після виявлення його не менш важко вилікувати, що робить його вкрай небезпечним. Однак вчені з Японії, можливо, знайшли проривний підхід до виявлення та лікування цього смертельного захворювання, пише New Atlas, передають Патріоти України.

Дослідники з Університету Осаки об'єднали два методи в один, утворивши процес, який вони назвали тераностикою. Ця незвичайна комбінація є одночасно і радаром, що виявляє хворобу, і ліками, які з нею борються. Якщо говорити більш детально, то ключовим рушійним фактором тут є білок під назвою гліпікан-1 (GPC1). Виявилося, що в пухлинах підшлункової залози цього білка більше, ніж у нормальних тканинах. Виявивши це, вчені вирішили використати знахідку у своїх інтересах.

Вони використовували так звані радіоактивні моноклональні антитіла, що піддаються управлінню, щоб націлити їх на GPC1. Таким чином, вони змогли виявити пухлини у мишей, в яких знаходилися клітини раку підшлункової залози людини. У результаті маніпуляції пухлини засвітилися, і їх стало легко виявити.

Наступним кроком стало лікування. Вони використовували той самий метод, але цього разу для доставки терапевтичного навантаження безпосередньо до ракових клітин. Це все одно що мати просунуту систему GPS, яка не тільки допомагає знайти місце розташування будь-чого, а й доставляє "посилку" прямо до мети.

Унікальність методу полягає в тому, що він поєднує в собі два процеси, що робить його потенційно швидшим та ефективнішим порівняно з традиційними окремими та багатоступеневими способами лікування. Новий метод поєднує в собі найважливіше — спочатку виявляється рак, а потім призначається індивідуальне лікування. Перші результати дослідження, проведеного вченими, вже дали багатообіцяючі результати: вдалося не тільки виявити пухлини, а й призупинити їхній ріст.

Якщо методика виявиться успішною в подальших дослідженнях і, зрештою, у випробуваннях на людях, це може призвести до більш швидкого виявлення і поліпшення методів лікування раку підшлункової залози. Це означає, що в майбутньому цей діагноз може виявитися вже не таким страшним, яким він є зараз.

Як і у випадку з будь-якими іншими науковими відкриттями, необхідні ще додаткові дослідження, перш ніж цей метод почне масово застосовуватися в лікуванні, але вже зараз наявні результати дають важливу і потрібну надію десяткам тисяч людей, які її гостро потребують.

Колосальна сума: У ДПС повідомили, скільки податків задекларували українські моделі OnlyFans

середа, 22 січень 2025, 17:51

Громадяни України подали 451 декларацію про доходи, отримані від діяльності на платформі OnlyFans. Про це повідомила Державна податкова служба України у відповідь на запит ЕП, передають Патріоти України. Там пояснили, що інформація про українських гром...

Просто "бовдур": Між Шольцом і Маском виникла нова перепалка - мільярдер обізвав канцлера

середа, 22 січень 2025, 17:49

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував американського мільярдера, очільника Департаменту з питань ефективності уряду США Ілона Маска за підтримку партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD), передають Патріоти України. Як передає WELT, на Всесвітньом...