Сміливо показуйте у додатку "Дія": В Україні внутрішній та закордонний е-паспорт офіційно прирівняли до паперового аналога

В Україні набрав чинності закон про електронні паспорти. Тепер на законодавчому рівні електронні документи прирівняні до їхніх паперових аналогів. Про це йдеться у повідомленні Верховної Ради, передають Патріоти України.

Цифровими паспортами можна буде користуватися під час поїздок або польотів у межах території України, крім випадків перетину державного кордону, в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Також е-паспорти можна використовувати під час медичного обслуговування або банківських операцій. Дуже зручна опція для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг, пошти, при придбанні товарів у магазині.

Цифрові паспорти дійсні для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів. Зазначимо, е-паспорти доступні тим українцям, які мають ID-карту або біометричний закордонний паспорт. Цифрові документи у додатку «Дія» матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові або паперові аналоги.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав у своєму Telegram-каналі: «Закон про цифрові паспорти, який є першим глобальним кроком до режиму paperless в Україні, почав діяти. Paperless — це сто відсотків послуг в онлайні до 2024 року».

Як використовувати цифрові документи, можна дізнатися на порталі paperless.diia.gov.ua. За словами Федорова, там є покрокова інструкція — від авторизації у додатку або на порталі до отримання електронного підпису. Надалі нові е-послуги будуть туди додавати та інструкції до них.

«Розуміємо, що до нового завжди важко звикнути. Тому, якщо у вас з якихось причин не беруть цифровий паспорт, пишіть у службу підтримки (https://chat.diia.gov.ua/), яка працює 24/7», — додав міністр.

В Україні запустили мапу провайдерів, які надають інтернет під час блекаутів

четвер, 25 квітень 2024, 18:59

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров показав мапу провайдерів з усієї України, які працюють під час відключення світла. Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключен...

Українцям не платитимуть "другу пенсію" - у Раді провалили законопроєкт

четвер, 25 квітень 2024, 18:54

Народні депутати провалили у першому читанні законопроєкт про т. зв. другу пенсію - накопичувальне пенсійне забезпечення. Документ не набрав необхідної кількості голосів - за нього проголосували лише 214 нардепів. Про це повідомив перший заступник голо...