"Соромно, що там народилася. Не вкладається у голові": Уроженка Бурятії шиє речі для ЗСУ і українські мотанки (відео)

Мешканка Чернігова Олена Бабенко, яка народилася в Бурятії (РФ), але вже понад тридцять років живе в Україні, розповіла, що була шокована нападом Росії. Жінка розповідає, що їй соромно показувати свій паспорт, де у графі місце народження вказано місто Улан-Уде, передають Патріоти України.


Нині вона активно допомагає українським воїнам – шиє теплі речі, матраци, пояси та передає бійцям на фронт. Олена Бабенко вже давно має громадянство України та намагається розмовляти українською мовою. Вона згадує, що була шокована, коли РФ наважилася на повномасштабне вторгнення в Україну.

Тепер жінці соромно показувати свій паспорт, де у графі місця народження вказано місто Улан-Уде у Бурятії. "Я народилася в Росії. Третину свого життя я прожила в Бурятії в місті Улан-Уде. Неприємно була вражена нападом Росії на Україну. Десь перетинали блокпости, мені було дуже соромно показувати свій паспорт, де вказано місце народження Бурятія. Дуже соромно. Намагалася навіть пальцем якось прикривати, щоби ніхто не бачив", – розповіла жінка.

Також жінка каже, що не може знайти адекватного пояснення агресії РФ проти України. При цьому вона додала, що раніше ніяк не могла повірити, що Росія зважиться на війну проти України. "Де Україна, а де там Бурятія? Що ми їм такого зробили тут, що вони таку агресію до нас виявляють. Не вкладається в голові. Я ніколи не могла повірити, що Росія наважиться напасти на Україну, – каже мешканка Чернігова.

Нині вона активно допомагає Збройним силам України – шиє різноманітні теплі речі, пояси та навіть матраци. Також Олена Бабенко виготовляє ляльки-мотанки, продає їх, а кошти передає на потреби української армії.

Купатися в Чорному морі не можна? Еколог пояснив, чим загрожує довкіллю руйнування Каховської ГЕС

субота, 10 червень 2023, 10:00

Підрив росіянами греблі Каховської Гідроелектростанції призвів до великих негативних наслідків для навколишнього середовища. Як зазначив еколог та експерт Мережі захисту національних інтересів ANTS Олег Листопад в ефірі "Еспресо", живі організми сильно...

Грошей на високі пенсії для всіх українців немає: прокурорам виплачують по 21 тисячі, а суддям – 96 тисяч

субота, 10 червень 2023, 9:50

В Україні середня пенсія на початок року становила 4,6 тис. грн. Грошей на значне підвищення виплат немає. При цьому залишаються групи "особливих" пенсіонерів, серед яких прокурори (в середньому одержують 21,5 тис. грн) та судді (отримують 96 тис. грн)...