Спека вбиває серце: Нове дослідження попереджає про небезпечні температури

Екстремальні погодні умови — сильна спека, морози та інтенсивні дощі — можуть суттєво підвищувати ризик серцево-судинних захворювань. Таких висновків дійшли науковці, які досліджували вплив кліматичних факторів на здоров’я людини, передають Патріоти України.

За їхніми даними, кожен день із температурою понад +37°C підвищує ризик серцевих проблем приблизно на 3%. Водночас холодна погода також становить загрозу: при температурі −10°C і нижче ризик зростає ще на 1% щодня.

Небезпечними виявилися і сильні опади. Дні, коли випадає понад 5 см дощу, збільшують ризик серцево-судинних ускладнень майже на 2%.

Дослідники зазначають, що найбільш вразливими є люди з факторами ризику: курці, особи з підвищеним індексом маси тіла, а також ті, хто проживає в регіонах із забрудненим повітрям.

Науковці попереджають, що на тлі глобальних кліматичних змін частота екстремальних погодних явищ зростає, а разом із цим — і навантаження на серцево-судинну систему людей.

Моторошний злочин: У Києві компанія перед камерами прив’язала чоловіка до дерева та закатувала його до смерті

середа, 24 червень 2026, 11:25

Поліції Києва затримала п'ятьох зловмисників, які через конфлікт прив'язали до дерева 58-річного чоловіка та побили його до смерті, а сліди злочину намагалися стерти з камер відеоспостереження, передають Патріоти України. "До поліції Києва надійшло пов...

Раніше сам служив у війську: СБУ затримала агента ФСБ, який коригував удари Росії по Одесі

середа, 24 червень 2026, 10:42

Контррозвідка Служби безпеки затримала агента фсб на Одещині. Ним виявився завербований ворогом колишній військовослужбовець ЗСУ, який у 2005 році звільнився зі служби та оселився у портовому місті, передають Патріоти України. Після початку повномасшта...