Спеціально вбили нейрон: Учені вперше зняли на відео, як мозок очищається від мертвих клітин

В ході вивчення було встановлено, що мозок старіших мишей був менш ефективним у видаленні мертвих нервових клітин.

Американські вчені вперше зняли на відео, як мозок очищається від мертвих нейронів. Випробування пройшли на лабораторних мишах. Як повідомляє Science Alert, дане дослідження може допомогти в лікуванні вікових порушень мозку і неврологічних розладів. Подальші роботи повинні показати, як працює очищення мозку, і тоді вчені зможуть краще проводити діагностування, зазначають Патріоти України.

У своєму дослідженні вчені вивчали гліальні клітини, які відповідають за виконання роботи з очищення мозку. У роботі фахівці використовували техніку, названу 2Phatal, для впливу на одну клітину мозку для апоптозу (загибелі клітин) в миші, а потім слідували за маршрутом гліальних клітин з використанням флуоресцентних маркерів.

"Замість того, щоб бити по голові молотком і викликати тисячі смертей, спонукання до загибелі однієї клітини дозволяє нам вивчати те, що відбувається відразу після того, як клітини починають умирати, і спостерігати за багатьма іншими залученими клітинами. Це було неможливо раніше. Ми можемо з великою ясністю показати, що відбувається, і зрозуміти процес", – пояснив невролог Гайм Груцендлер.

У дослідженні було зазначено, що якщо один тип гліальних клітин з якої-небудь причини пропустить мертвий нейрон, інші типи клітин візьмуть на себе свою роль в процесі видалення відходів, припускаючи, що між гліальними клітинами відбувається зв'язок.

Також вчені додали, що в ході вивчення було встановлено, що мозок старіших мишей був менш ефективним у видаленні мертвих нервових клітин.

Лікарі назвали симптом, який лишається навіть після одужання від коронавірусу

неділя, 9 серпень 2020, 23:52

Сотні опитаних після одужання заявили про симптоми COVID-19, які залишилися. Одним із хронічних симптомів, які можуть залишається навіть після одужання від COVID-19, є втома. Чимало заражених коронавірусом не одужують повністю. Про це повідомило CNN із...

"Донецький клуб може стати головною несподіванкою Ліги Європи", - експерт

неділя, 9 серпень 2020, 23:45

"Шахтар" легко переміг "Вольфсбург" у Лізі Європи. Наступний опонент чемпіона України – швейцарський "Базель". Про це у своєму блозі розповів футбольний тренер Олег Федорчук, передають Патріоти України. "Швейцарська команда немає жодного європейського ...