Спеціально вбили нейрон: Учені вперше зняли на відео, як мозок очищається від мертвих клітин

В ході вивчення було встановлено, що мозок старіших мишей був менш ефективним у видаленні мертвих нервових клітин.

Американські вчені вперше зняли на відео, як мозок очищається від мертвих нейронів. Випробування пройшли на лабораторних мишах. Як повідомляє Science Alert, дане дослідження може допомогти в лікуванні вікових порушень мозку і неврологічних розладів. Подальші роботи повинні показати, як працює очищення мозку, і тоді вчені зможуть краще проводити діагностування, зазначають Патріоти України.

У своєму дослідженні вчені вивчали гліальні клітини, які відповідають за виконання роботи з очищення мозку. У роботі фахівці використовували техніку, названу 2Phatal, для впливу на одну клітину мозку для апоптозу (загибелі клітин) в миші, а потім слідували за маршрутом гліальних клітин з використанням флуоресцентних маркерів.

"Замість того, щоб бити по голові молотком і викликати тисячі смертей, спонукання до загибелі однієї клітини дозволяє нам вивчати те, що відбувається відразу після того, як клітини починають умирати, і спостерігати за багатьма іншими залученими клітинами. Це було неможливо раніше. Ми можемо з великою ясністю показати, що відбувається, і зрозуміти процес", – пояснив невролог Гайм Груцендлер.

У дослідженні було зазначено, що якщо один тип гліальних клітин з якої-небудь причини пропустить мертвий нейрон, інші типи клітин візьмуть на себе свою роль в процесі видалення відходів, припускаючи, що між гліальними клітинами відбувається зв'язок.

Також вчені додали, що в ході вивчення було встановлено, що мозок старіших мишей був менш ефективним у видаленні мертвих нервових клітин.

З архіву ПУ. "Великий фінансовий брат відтепер стежить за нами уважно. З чим вітаю всіх. Особливо - виборців Зеленського", - Дмитро Вовнянко

вівторок, 2 березень 2021, 14:00

Відтепер з проданої сусіду шафи, або колезі – холодильника, ви зобов’язані сплатити 18% податку на доходи фізосіб + 1,5% військового збору. І задекларувати. "Я розповім Вам про Україну своєї мрії... Головна мета моєї діяльності – заможний Українець… Ор...

Познайомився із дівчиною в соцмережі: На Херсонщині чоловіка викрали під час побачення (фото)

вівторок, 2 березень 2021, 13:58

Медики діагностували в потерпілого перелом щелепи у двох місцях. У Каховці на Херсонщині 32-річного чоловіка викрали під час побачення і катували у занедбаному будинку. Йому вдалося вирватися з полону й утекти, інформують Патріоти України. Потерпілого,...