Спочатку ми помітили в тексті...": Знайдено найдавніший запис про дитинство Ісуса

Протягом довгого часу вважалося, що найдавніший приклад Євангеліє був створений у 11 столітті. Проте дослідники, вивчаючи папери Гамбурзької державної та університетської бібліотеки, знайшли давньоєгипетський манускрипт із описом чуда, яке Ісус здійснив у дитинстві, що з’явився задовго до того, передають Патріоти України.

На 2000-річному папірусі розміщена історія про те, як 5-річний Месія оживив глиняних горобців. Вчені припускають, що запис був створений у 4-му або 5-му столітті, пише Daily Mail.

Фрагмент рукопису, розміром 10 на 5 сантиметрів, містить історію із Євангеліє дитинства від Фоми. За її сюжетом, маленький Ісус, граючись біля струмка, зліпив 12 горобців із глини. Коли батько помітив його заняття, зробив зауваження сину, щоб той припинив роботу у святу суботу – день відпочинку і поклоніння. У відповідь 5-річний Месія наказав глиняним фігуркам "злетіти, як живі птахи", що вони і зробили.

Дослідники Гумбольдтського університету спочатку ідентифікували манускрипт, як фрагмент повсякденного документа, на кшталт приватного листування або списку покупок. Проте, після ретельного аналізу, дійшли висновку, що таке припущення хибне.

"Спочатку ми помітили в тексті слово "Ісус". Потім, порівнявши його з багатьма іншими оцифрованими папірусами, розшифрували його буква за буквою і швидко зрозуміли, що це не може бути повсякденним документом", – розповів доктор Лайош Беркес, один із науковців.

Пізніше була оприлюднена заява, що, зважаючи на незграбний почерк, криві лінії та некоректності у оформленні, розповідь написана у якості шкільної або ж монастирської вправи.

Вас може зацікавити:В "Укренерго" все-таки погодились розкрити зарплату голови: озвучили суму та пожалілись на маніпуляції

На думку вчених, оригінальна історія про ранні роки Ісуса була описана у Євангеліє дитинства від Фоми. Проте, із невідомих причин, всі записи були виключені із кінцевого тексту Біблії.

Чарльз Даєр, професор Біблійного інституту вважає, що це було зроблено задля зосередження уваги людства на меті діяльності Месії на землі: "Насправді, ми маємо дуже мало інформації про життя Ісуса, навіть у дорослому віці. Але та частина, яка у нас є – це те, що, на думку Бога, було достатнім, аби по-справжньому зрозуміти, хто Він і чому Він прийшов на землю".

Депортації бути? Україна обговорює з Молдовою повернення чоловіків призовного віку, які втекли туди

середа, 24 липень 2024, 7:37

Україна обговорює з офіційним Кишиневом повернення додому українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни незаконно і залишаються у Молдові. Як повідомляє Newsmaker, про це у телепрограмі сказав посол України у Молдові Марко Шевченко, перед...

Закручують гайки: Ухилянти не зможуть перереєструвати авто, якщо перебувають в розшуку чи мають борги за штрафами ТЦК

середа, 24 липень 2024, 6:56

Причиною відмови у перереєстрації автомобіля може бути наявність виконавчих проваджень чи перебування у розшуку. Втім, якщо раніше для того, аби дізнатися причину відмови, треба було особисто їхати до сервісного центру МВС, то відтепер при перереєстрац...