Сидячий спосіб життя в зрілому віці пов’язаний зі зменшенням об'єму мозку та когнітивним спадом – навіть у тих, хто регулярно тренується. А у людей з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера ризики ще вищі. Про це йдеться у результатах дослідження, опублікованих в журналі Alzheimer’s & Dementia, пише Neuroscience News, передають Патріоти України.
Вчені із Медичного центру Університету Вандербільта та Піттсбурзького університету встановили, що малорухливий спосіб життя у людей старших за 50 років прискорює процеси старіння мозку. Йдеться про зменшення об’єму тих ділянок мозку, які найбільш вразливі до хвороби Альцгеймера.
"Просто ходити в спортзал щодня недостатньо. Важливо також мінімізувати загальний час сидіння протягом дня", – пояснює Марісса Гогніат, доцентка неврології та провідна авторка дослідження. У дослідженні взяли участь 404 людини віком від 50 років. Усі учасники носили фітнес-трекери протягом тижня, а потім протягом 7 років проходили когнітивні тести та МРТ головного мозку.
Учасники, які проводили більше часу в сидячому положенні, мали більшу ймовірність зазнавати когнітивного зниження та нейродегенеративних змін незалежно від того, скільки часу вони займалися фізичними вправами.
В учасників, які проводили більше часу в сидячому положенні, мозок атрофувався сильніше – незалежно від рівня їхньої фізичної активності. Тобто зменшення об’єму мозку спостерігалось навіть у тих, хто займався спортом щодня.
"Навіть якщо у вас гарна спортивна форма, сидіння по 8-10 годин на день може нейтралізувати користь від тренувань", – попереджає співавторка дослідження Анджела Джефферсон.
Найгірші показники – у носіїв гена APOE-e4, який підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. "Це дослідження не тільки про спорт. Це про рух протягом усього дня. Встати, пройтись, змінити позу – ці дрібниці реально мають значення для мозку", – підкреслює Гогніат.
Інцидент відомий дослідник назвав "черговим похороном нашої історії та культури". Про це повідомив керівник Арт-Кластеру Острозької академії Микола Бендюк, передають Патріоти України. Інцидент трапився у селі Забороль біля Рівного. За словами Миколи Бе...
Український волонтер та громадський діяч Сергій Притула відреагував на постійні запитання «Де супутник?», які, за його словами стали, «лакмусовим папірцем на адекватність» для хейтерів. Він підкреслив ключову роль єдиного «Народного супутника», придбан...