Справа не лише в генах: Експерт з довголіття розкрив, як жити понад 100 років

Професор геронтології та директор Інституту довголіття в Університеті Південної Каліфорнії Вальтер Лого, якому зараз близько 50 років, планує дожити принаймі до 120 років, передають Патріоти України.

Як пише abc news, автор книги "Дієти довголіття" розповів в ефірі шоу "Доброго ранку Америка", що одержимий питанням довголіття ще з 18 років. Тоді він вивчав гени, а зараз вважає, що ключем до його мети є харчування.

"Я завжди рекомендую 12 годин голодування і 12 годин харчування, скажімо, з 8 ранку до 8 вечора, це дуже важливо", — сказав Лонго, зазначивши, що 12 годин відсутності їжі є найбезпечнішим підходом до голодування.

Згідно з дослідженнями, періодичне голодування може допомогти знизити рівень холестерину, інсуліну в крові, призвести до деякої втрати ваги та зменшити маркери запалення. Однак науковці ще у 2015 році довели, що дієта, яка імітує голодування, знижує маркери та ризики старіння у мишей.

Дослідження показують, що уникання ультраоброблених продуктів, збереження активності та дотримання різноманітної збалансованої дієти допомагають запобігти захворюванням у довгостроковій перспективі та таким чином запобігти ймовірності передчасної смерті.

Наприклад, за даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США, хвороба серця є першою причиною передчасної смерті.

"Як зменшити ці ризики? Ви уникаєте ультраоброблених продуктів, ви залишаєтесь активними, ви дотримуєтеся збалансованої дієти, уникаєте надмірної кількості доданого цукру і, найголовніше, отримуєте належну кількість сну. Це ключові способи, які, як ми знаємо, перевірені та вірні, щоб жити здоровіше та жити довше", - каже доктор Дарієн Саттон, співавтор ABC Medical.

Водночас професор Лонго розповів, що серед іншого дотримується модифікованої версії середземноморської дієти, яка пов'язана з більшою тривалістю життя. Вона багата складними вуглеводами, хорошими жирами та нежирними білками.

"Це має бути багата овочами дієта, в якій більшість білків надходить із рослинних джерел. І має бути суміш... отже, бобові повинні супроводжуватися горіхами та насінням... і цільнозернові каші, це ті, які є ідеальними", - додав вчений.

Він також пропонує обмежити вживання риби з високим вмістом ртуті, як-от риба-меч і тунець, і зосередитися на дрібній рибі. Корисніше чергувати різні види морепродуктів.

Затримано військових, які розстріляли поліцейських на Вінниччині. Відео з бодікамери вбитого патрульного виклали в мережу (18+)

субота, 20 квітень 2024, 13:14

Військових, яких розшукували за розстріл поліцейських на Віниччині, затримано. Про це повідомили українські ЗМІ, передають Патріоти України. . За попередніми даними, вони здалися самі. Раніше стало відомо, що Вінницька спеціалізована прокуратура у сфе...

Завдяки протестам українців: У Нью-Йорку скасували участь артистів балету з Росії у гала-концерті (фото)

субота, 20 квітень 2024, 12:44

У Нью-Йорку скасували участь артистів балету російського Маріїнського театру у гала-концерті, присвяченому 25-й річниці престижного балетного конкурсу Молодіжний гран-прі Америки, який мав відбутися 18 та 19 квітня. Про це повідомила посол України у СШ...