Справа не лише в інстинктах: Чому коти так люблять "м'яти" людей

Що може бути приємніше, коли ваш улюблений котик приходить на коліна і починає м’яти вас лапками, наче вимішуючи тісто. Ця мила поведінка має кілька можливих пояснень, пояснюють ветеринари, передають Патріоти України з посиланням на Bestlifeonline.

  • Інстинкт. Така звичка з'являється ще в дитинстві, коли кошенята масажують маму, стимулюючи вироблення молока. Сертифікований спеціаліст із поведінки тварин Мікель Дельгадо пояснює, що навіть у дорослих кішок цей інстинкт залишається.
  • Мітка території. Кішки можуть м’яти лапами, щоб залишити запах на своїй території, включаючи людей. У подушечках лап є пахучі залози, і, розминаючи щось, кішка залишає там свій запах, каже ветеринар Престон Турано.
  • Підготовка до сну. Часто перед тим, як заснути, кішка розминає місце, створюючи собі комфортну зону для відпочинку, пояснює Турано.
  • Задоволення. Ветеринар-терапевт Кетрін Денч зазначає, що розминання лапками асоціюється з комфортом і розслабленням, сигналізуючи, що кішка почувається безпечно й спокійно.

Стівен Квандт, фахівець із поведінки кішок, додає, що розминання може служити своєрідною розтяжкою для м'язів.

Для кішок це спосіб емоційного зв’язку: так кошенята стимулюють у матері окситоцин – гормон соціального зв’язку. Дорослі кішки також можуть проявляти турботу, розминаючи людину лапами.

Мікель Дельгадо зазначає, що розминання найчастіше є позитивною поведінкою. Але іноді кішки можуть робити це й для самозаспокоєння в стресовій ситуації.

"Кожен такий, який є": Тренер "Челсі" назвав головний недолік Мудрика

субота, 23 листопад 2024, 11:30

Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...