СБУ запобігла замовному вбивству ключового свідка у справі про хабар офіцеру Головного слідчого управління СБУ. Про це повідомили в Службі безпеки України, передають Патріоти України.
В СБУ нагадали, що навесні 2024 року група рейдерів запропонувала українському спецслужбісту 1 млн. Намагаючись підкупити посадовця, ділки сподівалися на його допомогу у рейдерському захопленні видобувної компанії на Вінниччині. Про отриману «пропозицію» полковник української спецслужби одразу доповів своєму керівництву, після чого фігурантів затримали.
«Перебуваючи у слідчому ізоляторі, організатор злочинної групи спланував вбивство головного свідка у цій справі. У такий спосіб він намагався уникнути покарання в суді», – повідомили в СБУ.
Зазначається, що для вчинення злочину фігурант розпочав підшукувати кілера. Для цього він звернувся по допомогу до арештованих кримінальників, які перебували разом з ним у СІЗО і мали відповідні зв’язки на волі.
Зокрема рейдер пообіцяв надати потенційному виконавцю вбивства всю персональну інформацію про свідка, зокрема адресу його проживання та маршрути руху. Після вчинення злочину замовник гарантував заплатити кілеру $50 тис. «Співробітники СБУ завчасно викрили плани фігуранта, задокументували його незаконну діяльність і заблокували її на етапі підготовки до замовного вбивства», – йдеться в повідомленні СБУ.
Наразі рейдеру повідомлено про нову підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 14, пп. 8, 11, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (підготовка до вчинення замовного вбивства). Раніше його дії було кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). У СБУ додали, що за новими фактами зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Прадід зятя американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера народився на Тернопільщині. Його родина емігрувала з України до Нью Йорка на початку 20 століття. Про це "Суспільному" розповів історик, краєзнавець та педагог, колишній міський голо...
У 2024 році українську мову рідною назвали 78% опитаних. У 2017 році таких було 68%, у 2015 році ˗ 60%, у 2006 році ˗ 52%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Центру Разумкова, яке було презентоване в День Соборності 22 січня,...