Фігуранту у справі про вбивство Ірини Фаріон В'ячеславу Зінченко змінено кваліфікацію злочину. Матеріали справи скеровано до суду, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу Нацполіції.
Наразі його підозрюють в умисному вбивстві особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, та у незаконному поводженні зі зброєю.
Як встановили правоохоронці, у 2022 році підозрюваний у вбивстві відомої громадської діячки Ірини Фаріон, 18-річний житель міста Дніпро, в одному з месенджерів став учасником групи, яка пропагує культ насильства і жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію. У 2024 році він долучився до ще однієї групи, пов’язаної з російською неонацистською організацією.
Під час перебування у цих групах у підозрюваного виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури. На думку зловмисника, своїми діями вона розколювала народну єдність - через це у нього виник умисел на вбивство громадської діячки.
Фігурант ретельно готувався до вчинення злочину збирав конфіденційну інформацію про місце проживання та роботи жертви, стежив, а також розробив детальний план її вбивства та придбав вогнепальну зброю.
За даними поліції, зловмисник підстеріг Ірину Фаріон 19 липня близько 19:20 у подвір’ї її будинку на вулиці Масарика у Львові. Він наблизився до жертви та здійснив один постріл їй у голову, після чого втік. За кілька годин громадська діячка померла в лікарні внаслідок отриманого вогнепального поранення.
25 липня правоохоронці встановили місце перебування втікача та затримали його у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України у місті Дніпро.
Слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи слідчого управління поліції Львівщини, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, змінили кваліфікацію злочину та 25 грудня скерували обвинувальний акт до суду за наступними статтями:
Йому загрожує довічне позбавлення волі.
Крім фактору безпеки та відновлення України після війни, для повернення біженців з-за кордону важливі можливості працевлаштування. Бажано щоб зарплати були на рівні хоча б 70% від того, що люди заробляли в ЄС. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів ста...
Після скасування воєнного стану Україна може отримати другу хвилю еміграції чоловіків, які поїдуть до своїх жінок за кордон. Таку думку висловила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова ...