Дослідники розповіли зворушливу історію тигрів, які виросли в притулку і возз'єдналися після того, як їх повернули в дику природу. Про це пише IFLScience, передають Патріоти України.
Закоханий дует був частиною проєкту з повторного ввезення амурських тигрів у Приамур'я — регіон, розташований недалеко від кордону Росії та Китаю, де популяція тигрів майже повністю була відсутня протягом півстоліття.
Після повторного введення хижаків у різні частини Приамур'я тигр, на ім'я Борис, пройшов понад 200 кілометрів, щоб возз'єднатися зі своєю парою, самкою, на ім'я Світла, з якою він виріс у неволі. Через пів року після возз'єднання у пари хижаків з'явилися дитинчата.
Нове дослідження вчених було присвячене історії шести тигренят, включно з Борисом Світлим, які були знайдені сиротами в лісах гір Сихоте-Алінь. Дитинчат виростили у спеціально спроєктованих вольєрах, щоб звести до мінімуму взаємодію з людьми. Коли хижаки досягли відповідного віку, їх познайомили з живою здобиччю, щоб тварини могли розвивати навички полювання.
Зазначимо, що метою проєкту було з'ясувати, чи здатні хижаки, вирощені в неволі, полювати з достатньою швидкістю, щоб вижити в дикій природі. Коли вчені переконалися, що тигри освоїли навички полювання, на них наділи нашийники з GPS і випустили.
Вчені спостерігали за пересуваннями хижаків і помітили, що Борис подолав понад 200 кілометрів, щоб возз'єднатися зі Світлою. Дослідники також зазначають, що їхній проєкт виявився вельми успішним, оскільки тигри могли успішно інтегруватися в дику природу, зокрема полювати та розмножуватися.
За словами провідного автора дослідження Дейла Мікеля, результати дослідження показують, що осиротілих тигрів, вирощених у неволі, можна випустити на свободу. Хижаки також полювали на ті самі види дикої здобичі, що й інші тигри, і дуже рідко вбивали домашню худобу.
Дослідники також зазначають, що для успішного результату тварин необхідно утримувати в ізоляції від людей. Їм також необхідно надати можливість вільно полювати, щоб їх можна було б повторно повернути в дику природу.
Зазначимо, що популяції тигрів сьогодні перебувають у досить жалюгідному стані. Але, нове дослідження дає деяку надію. Статистика свідчить про те, що в 63 ландшафтах, що залишилися, розкидано менше ніж 4500 тигрів, і нині вони мешкають лише у 8% свого історичного ареалу.
Після балістичної атаки РФ по Сумах Мережею ширилося відео, на якому мама обіймає та заспокоює доньку. Ними виявилися Тетяна та Ліза, які у той день збиралися в гості до бабусі та потрапили у автобус, який опинився біля епіцентру вибуху. Про це повідом...
Коли російські війська вдерлися до Бучі, родина Марини змушена була евакуюватися. Тоді жінка втратила зв’язок зі своїм чоловіком Русланом. Пізніше чоловіка знайшли серед закатованих і закопаних у лісі. Мирний чоловік, батько двох дітей, загинув від рук...