Справжня містика? Три підводні човни, які пливли до "Титаніка", ледь не спіткала катастрофа: Нові деталі стали відомі після краху "Титана"

Зникнення субмарини "Титан" з п'ятьма туристами та її катастрофічний вибух, стало одним з найбільш обговорюваних та тривожних інцидентів за останні роки. Однак, стало відомо, що раніше ще три підводні човни, які пливли до затонулого "Титаніка", ледь не спіткала така ж доля. Про це повідомляє NDTV, передають Патріоти України.

Так, відвідування уламків "Титаніка" на глибині 3700 метрів стало однією з найбільш небезпечних та популярних експедицій у світі, оскільки лише 250 людей особисто бачили уламки легендарного пароплава.

Одним із них є режисер Джеймс Кемерон, інтерес до корабельних аварій спонукав його зняти фільм "Титанік". За даними USA Today, режисер 33 рази пірнув до уламків "Титаніка".

У 1995 році він здійснив третє занурення разом з пілотом підводного апарату доктором Анатолієм Сагалевичем та російським інженером. Під час занурення вони несподівано зіткнулися з піщаною бурею на дні океану.

Сильна течія позбавила підводний апарат ланцюга живлення, і вони майже розрядилися. Підводна течія відносила їх від Титаніка. Екіпаж перервав занурення, та здійснив цілих 2 невдалі спроби піднятися. Під час третьої спроби екіпаж побачив, як судно піднялося та відійшло від майже нульової температури, вийшовши на поверхню через п’ять годин.

Подібні ситуації траплялися й у попередніх експедиціях до "Титаніка", які могли коштувати екіпажу життя. Так, у 1991 році канадський лікар Джо Макінніс здійснила експедицію до "Титаніка", щоб провести біологічні та геологічні дослідження та зняти уламки на плівку IMAX. Два підводні апарати за всю експедицію здійснили 17 занурень, але в останній раз трапилася непередбачувана ситуація.

Знявши уламки, дослідники спробували підняти платформу, але зрозуміли, що вона застрягла. Другий підводний апарат, який прибув, щоб допомогти їм, побачив, що ліва посадкова платформа прослизнула під купою дротів. Потім він дав їм вказівки щодо того, як маневрувати, аби вибратися із заплутаної ситуації.

"У нас був другий пілот, другий підводний човен.Тож нам дуже пощастило", — сказала Макінніс Times Radio. Майкл Гіллен також вирішив відвідати затонулий корабель Титаніка у 2000 році, сподіваючись стати першим репортером за 88 років, який зробив це. Але коли його субмарина перетнула уламки між передньою частиною корабля та кормою, вони почали прискорюються. Як і команда Кемерона, вони потрапили в одну з непередбачуваних морських течій.

"Через частку секунди наш підводний човен врізався у гвинт "Титаніка". Я відчув шок від зіткнення; уламки червонуватого іржавого сміття посипалися на наш підводний апарат, закриваючи мій огляд через ілюмінатор", — пізніше написав Гіллен у своїй книзі. Вони провели годину, застрягши на великій глибині, перш ніж їх підводний човен знову почав підійматися.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...