Науковці з Одещини похвалилися уловом, виявивши рідкісного кам'яного окуня. Про це інформує прес-служба Держрибагентства України, передають Патріоти України.
Повідомляється, що кам'яного окуня вдалося виявити під час огляду бичкових сіток, які були в Одеській затоці. "Кам’яний окунь - один з найкращих мисливців Чорного моря, майстер підводного маскування. Колір тіла окуня повністю співпадає з кольором кам’яних водоростей. Риба веде усамітнений спосіб життя, вибираючи при цьому підводні місця з густими заростями. В таких умовах полювання на ракоподібних та риб проходить найбільш вдало", - зазначають вчені.
Тіло окуня, вага якого приблизно 250 грамів, покрите дрібною лускою, а через великий рот його нижня щелепа завжди видається вперед. Ця рідкісна риба - гермафродит, бо у статевих залозах розвиваються як чоловічі, так і жіночі клітини. Ікра та молоки, у свою чергу, в однієї особи можуть дозрівати у різний час, а сама риба виконує функції самця та самки.
Науковці також попередили, що кам'яний окунь занесений до Червоної книги через маленьку популяцію і подібні улови дозволяють вченим глибше оцінити стан чорноморської іхтіофауни.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...