Справжнє диво: На Черкащині 69-річний пенсіонер витягнув із ставка двох дітей-потопельників

11 серпня в селі Сигнаївці Шполянського району Черкаської області топилися двоє хлопців. Діти самі пішли купатися на ставок. Їх кинувся рятувати пенсіонер Михайло Шамардін. Одного витягнув благополучно, а іншого дістав уже непритомного, повідомляють Патріоти України.

– Ми їхали з чоловіком машиною, – розповідає жителька Києва Інна Лозко. – Побачили на березі ставка чоловіка з двома дітьми. Старший брат стояв біля нього, а молодший лежав горілиць. Спинилися, запитали, що сталося. Кажуть, ось хлопчик утопився. Інна негайно набрала номер швидкої.

– Там сказали, що екіпаж уже виїжджає. Поки вони були в дорозі, фельдшер давала мені поради. Як робити масаж серця, штучне дихання. Розказувала про періодичність. Порадила, як класти голову – набік чи прямо. Хлопчик почав дихати, але не опритомнів. Прибули медики, повантажили його в машину й відвезли.

Фельдшер Шполянської "швидкої" Марина Будко саме чергувала того вечора. – Я не диспетчер, а фельдшер, – каже. – Два екіпажі вже були в роз'їздах, а я працювала диспетчером. Зателефонували о 16-48. Розповіли, що хлопчик втопився. Кажуть, на вид йому років 7. А насправді виявилося 9. Велике щастя, що люди виявилися адекватними. Бо у більшості випадків впадають у паніку, починають голосити, а допомоги ніякої не надають. Ці люди відразу почали виконувати те, що я їм радила. За деякий час сказали, що у хлопчика з'явилося дихання. Однак до свідомості він не приходив. Дитина опритомніла вже в кареті швидкої допомоги.

Заступник головного лікаря Шполянської ЦРЛ Валентин Михайлов каже, що хлопчика вже виписали з лікарні. – Стан його здоров'я покращився й дитина поїхала додому, – говорить лікар.

Рятівником хлопців виявився місцевий житель 69-річний Михайло Шамардін. – Я їхав у центр села велосипедом, – розповідає. – Коли чую, щось чи то мукає, чи то булькає. Глянув, хлопець ставку больбається. Я зупинився. Стрибнув у воду, вхопив його за руку й витягнув. Він не міг говорити, тільки мукав. Показує рукою на воду, мовляв, там ще хтось є. Я стрибнув ще раз і витягнув його брата. Він не на дні був, а чомусь плавав на поверхні. Тільки увесь ряскою покрився. Тут під'їхали люди, почали дзвонити в швидку, робити штучне дихання. Коли менший брат ожив, я сів на велосипеда й поїхав. Ото увесь подвиг.

Рятувальник не знає прізвищ хлопців. – Матір їхню знаю. Її прізвище Богданова. А дітей не можу знати, бо в неї багато чоловіків було. Кажуть ніби Лук'янцеви чи Лук'янченки. Шамардін працював водієм у місцевому колгоспі. Зараз – на пенсії. Директор місцевої школи Євген Бесараб каже, що діти не навчаються в селі. – Вони є вихованцями Михайлівського інтернату з Кам'янського району. До батьків приїжджають лише на канікули.

Джерело: Gazeta.ua

"У лікарні Едику відрізали половину печінки, видалили селезінку… Куля пройшла навіть біля серця": Історії українських вдів, молодших за незалежність (фото)

понеділок, 26 серпень 2019, 6:40

"Якось чоловік запитав: "Що ти будеш робити, якщо я помру на війні?". Я відповіла: "Тоді я теж помру", - крізь сльози розповідає вдова морпіха Едуарда Федорова Юлія. Вона втратила коханого у 19 років. Свого Едіка вона поховала, знаходячись на сьомому м...

Справжній друг: Маленький чихуахуа врятував господаря від смерті

понеділок, 26 серпень 2019, 6:13

Собака запобіг самогубству свого господаря в Херсоні, по вулиці Карбишева, повідомляють Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ. Подружжя розсварилися настільки, що, коли дружина лягла спати, чоловік вирішив покінчити життя самогубством. Вночі на ...