Справжнє диво: На Черкащині 69-річний пенсіонер витягнув із ставка двох дітей-потопельників

11 серпня в селі Сигнаївці Шполянського району Черкаської області топилися двоє хлопців. Діти самі пішли купатися на ставок. Їх кинувся рятувати пенсіонер Михайло Шамардін. Одного витягнув благополучно, а іншого дістав уже непритомного, повідомляють Патріоти України.

– Ми їхали з чоловіком машиною, – розповідає жителька Києва Інна Лозко. – Побачили на березі ставка чоловіка з двома дітьми. Старший брат стояв біля нього, а молодший лежав горілиць. Спинилися, запитали, що сталося. Кажуть, ось хлопчик утопився. Інна негайно набрала номер швидкої.

– Там сказали, що екіпаж уже виїжджає. Поки вони були в дорозі, фельдшер давала мені поради. Як робити масаж серця, штучне дихання. Розказувала про періодичність. Порадила, як класти голову – набік чи прямо. Хлопчик почав дихати, але не опритомнів. Прибули медики, повантажили його в машину й відвезли.

Фельдшер Шполянської "швидкої" Марина Будко саме чергувала того вечора. – Я не диспетчер, а фельдшер, – каже. – Два екіпажі вже були в роз'їздах, а я працювала диспетчером. Зателефонували о 16-48. Розповіли, що хлопчик втопився. Кажуть, на вид йому років 7. А насправді виявилося 9. Велике щастя, що люди виявилися адекватними. Бо у більшості випадків впадають у паніку, починають голосити, а допомоги ніякої не надають. Ці люди відразу почали виконувати те, що я їм радила. За деякий час сказали, що у хлопчика з'явилося дихання. Однак до свідомості він не приходив. Дитина опритомніла вже в кареті швидкої допомоги.

Заступник головного лікаря Шполянської ЦРЛ Валентин Михайлов каже, що хлопчика вже виписали з лікарні. – Стан його здоров'я покращився й дитина поїхала додому, – говорить лікар.

Рятівником хлопців виявився місцевий житель 69-річний Михайло Шамардін. – Я їхав у центр села велосипедом, – розповідає. – Коли чую, щось чи то мукає, чи то булькає. Глянув, хлопець ставку больбається. Я зупинився. Стрибнув у воду, вхопив його за руку й витягнув. Він не міг говорити, тільки мукав. Показує рукою на воду, мовляв, там ще хтось є. Я стрибнув ще раз і витягнув його брата. Він не на дні був, а чомусь плавав на поверхні. Тільки увесь ряскою покрився. Тут під'їхали люди, почали дзвонити в швидку, робити штучне дихання. Коли менший брат ожив, я сів на велосипеда й поїхав. Ото увесь подвиг.

Рятувальник не знає прізвищ хлопців. – Матір їхню знаю. Її прізвище Богданова. А дітей не можу знати, бо в неї багато чоловіків було. Кажуть ніби Лук'янцеви чи Лук'янченки. Шамардін працював водієм у місцевому колгоспі. Зараз – на пенсії. Директор місцевої школи Євген Бесараб каже, що діти не навчаються в селі. – Вони є вихованцями Михайлівського інтернату з Кам'янського району. До батьків приїжджають лише на канікули.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. Чотири місяці літа: Синоптики шокували українців прогнозом

п’ятниця, 15 листопад 2019, 4:00

До 2050 року середня температура по Україні може зрости на півтора градуса, а до кінця сторіччя підвищитися більш ніж на три градуси. Про це на прес-конференції повідомила завідувач відділу прикладної метеорології і кліматології Укргідрометцентру Віра ...

Хіти тижня. "Старый Дункан Маклауд с донецкой пропиской: Как дед на блокпосту дынырийцев унижал", - Фашик Донецький

п’ятниця, 15 листопад 2019, 2:00

Ненависть на лінії розмежування до терористів вже зашкалює і б'є фонтаном. "Если кто не в курсе, пересечение блокпостов дыныры - это то, о чем лучше смотреть по тв и не знать, чем быть непосредственным участником этого процесса, когда вчерашний алкогол...