На території Азербайджану археологи розкопали унікальний курган часів Середньої бронзової доби, в якому був похований високопоставлений воїн. Як повідомляє Popular Archaeology, відкриття зроблено в межах проєкту, реалізованого Міністерством культури Азербайджану спільно з Інститутом археології та антропології Національної академії наук. Цей дослідницький захід проводиться щорічно вже п’ятий рік та залучив близько 2000 учасників, передають Патріоти України.
Курган датований приблизно 17-18 століттями до нашої ери. Його діаметр становить 28 метрів, висота - 2 метри. Поховальна камера завдовжки 6 метрів, глибиною 3 метри, була поділена на три частини: одну з людськими рештками та особистим спорядженням, іншу з керамічним посудом, а третю залишили порожньою - імовірно, для душі померлого з уявлень про життя після смерті.
Скелет належить воїну зростом понад 2 метри. Він був похований у напівзігнутій позі з бронзовим списом на чотирма бронзовими наконечниками до списа в руці - унікальна знахідка для всього Південного Кавказу. Також поруч знайшли бронзові прикраси на щиколотках, намисто, знаряддя з обсиду (вулканічне скло, сколи з котрого мають дуже гостру кромку, набагато міцнішу від м'якої бронзи - ПУ) та 12 керамічних глеків із складною орнаментикою та білим інкрустаційним наповненням. Усередині посудин - кістки приготованої їжі (коза, корова, кінь, кабан), які слугували дарами для загробного життя.
Після шару ґрунту в 0,5 метра археологи розчистили 14 кам’яних плит вагою близько однієї тонни кожна, викладених по колу. На вершині кургану встановлено ідола у формі бика. Крім того, виявлено кам’яну печатку - свідчення ранніх форм адміністративного обліку та власності.
Кожен артефакт був задокументований і графічно відтворений на місці, а пошкоджені об’єкти - відреставровані під час розкопок. У майбутньому заплановано проведення низки лабораторних аналізів, зокрема радіовуглецевого датування, ізотопного аналізу, металографії та мінералогічного дослідження знахідок.
Отримані результати будуть опубліковані в міжнародних археологічних та антропологічних журналах. Також готується до друку наукове видання з описом усіх артефактів, їх фотографіями, схемами та коментарями.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...