Списки призовників вестимуть дипустанови: Що чекатиме на українців-ухилянтів за кордоном

З початком повномасштабного вторгнення РФ за кордонами нашої країни опинилися до 8 мільйонів українців. Більшість з них - це жінки, діти та літні люди, проте, серед біженців є й чимало чоловіків призовного віку, передають Патріоти України.

Також чимало громадян України працювали за кордоном і до 24 лютого, тож до недавнього часу вони фактично були в такий собі «сірій зоні». Все змінилося з прийняттям урядової постанови, якою затвердили правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно з документом, військовий облік українців за кордоном вестимуть дипломатичні відомства, вони будуть також «сприяти поверненню» військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації.

Протягом 7 днів після того, як громадянин України стає на консульський облік за кордоном (або знімається з нього) дипустанова має повідомити про призовника, військовозобов'язаного або резервіста відповідним районним або міським територіальним центрам комплектування, органам СБУ або підрозділам Служби зовнішньої розвідки України (за місцем їхнього перебування на військовому обліку).

Дипустанови мають вести списки призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку і перебувають на військовому обліку. Такі списки дипломати зберігатимуть протягом 5 років (у формі зазначаються особисті дані, адреса проживання за кордоном, дата взяття на консульський облік чи зняття з нього та орган в Україні, в якому громадянин перебуває на військовому обліку).

Втім, як саме відбуватиметься процес повернення українців з-за кордону, наразі невідомо. Наразі журналісти очікують від МЗС відповідних роз'яснень.

Звільняв Куп'янськ і воював за Бахмут: Окупанти вбили добровольця з Франції, у нього лишилося двоє дітей

субота, 25 березень 2023, 11:50

Російські окупанти вбили 29-річного француза Кевіна Давида, який рік захищав Україну на фронті у складі "Іноземного легіону". Про це повідомили у підрозділі французьких добровольців Task Force Baguette, передають Патріоти України. Кевін загинув у боях ...

В Україні готуються до закриття частини університетів: Міносвіти взяло курс на опанування робітничих спеціальностей

субота, 25 березень 2023, 11:45

Система освіти в Україні буде більше орієнтована на розвиток професійно-технічних закладів та навчання робітничим спеціальностям. При цьому паралельно підвищуватимуть вимоги до якості вищої освіти. Тому закриття університетів, які не відповідатимуть ви...