За словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, раніше в Україні процвітав ейджзим, але через брак робочої сили ситуація дуже сильно змінилась, передають Патріоти України.
Українські роботодавці охоче наймають на роботу на найбільше шукають людей пенсійного віку, адже їх не мобілізують до лав Збройних сил України. Про це в інтерв'ю "Главкому" заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.
"Знаєте, кого зараз найбільше шукають роботодавці? Пенсіонерів. Бо в цьому випадку немає ризику мобілізації працівника", — сказала Лібанова.
Вона уточнила, що до війни в Україні "процвітав ейджизм".
"Тоді в оголошеннях писали, що вакансія призначена для тих, кому менше 45 років і навіть менше 35. Роботодавців починали за такі обмеження бити по руках, але на практиці людині після п'ятдесяти було дуже важко знайти роботу. Але тепер ситуація змінилася", зазначила Лібанова.
Експертка пояснила, що ситуація дуже сильно трансформувалася, оскільки на українському ринку праці відчувається брак робочої сили.
"Тривалий час ми жили в умовах певного диктату роботодавця, який вирішував, кого брати на роботу, а кого ні. Тепер ситуація стала іншою, бо багато людей поїхало, і ринок переживає брак робочої сили", — наголосила Лібанова.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...