Стало відомо, чи можуть військкомати скасувати бронь від мобілізації

В Україні багато військовозобов'язаних громадян мають відстрочку від призову. Вона надається працівникам критично важливих підприємств. Однак багатьох турбує питання, чи можуть військкомати скасувати бронь від мобілізації. Чи мають ТЦК (військкомати) такі повноваження, розповіла юрист Галина Токмач, передають Патріоти України.

Багато компаній зараз намагаються забронювати своїх працівників від мобілізації, оскільки через масовий призов кваліфікованих фахівців у ЗСУ деякі підприємства вже відчувають реальний кадровий голод.

Право на бронь від мобілізації для своїх працівників мають підприємства, які виконують мобілізаційні завдання, ті, що займаються випуском продукції для Міноборони, а також ті, що забезпечують життєдіяльність окремих регіонів.

Крім того, право на бронювання своїх працівників можуть отримати не лише ті, хто працює безпосередньо на ВПК або в комунальному секторі, а також великі приватні підприємства, які приносять країні та бюджету високі доходи.

При цьому слід знати, що ТЦК не займаються бронюванням від мобілізації. Це не входить до сфери їхніх повноважень. Підприємства узгоджують списки працівників, яких вони хочуть забронювати, у Міноборони. А потім у Мінекономіки формують список військовозобов'язаних громадян, яким дають бронь від мобілізації та приймають рішення щодо надання їм відстрочки від призову.

А оскільки військкомати не беруть участі в цьому процесі, то вони й не можуть скасувати надану бронь. При цьому, якщо заброньованому працівникові дали повістку, він має з'явитись у військкомат, маючи при собі документ, що підтверджує його бронь. Це має бути витяг із наказу Мінекономіки.

Якщо при цьому у військкоматі відмовляються приймати такий документ і все ж таки намагаються мобілізувати заброньованого працівника, він має відправити цей документ на адресу ТЦК цінним листом з описом вкладення. Такого листа надсилають через Укрпошту

У небі над Північною Ірландією з’явилося "око Бога". Науковці не забарилися з поясненнями (фотофакти)

четвер, 8 червень 2023, 0:55

У небі над Великою Британією нещодавно помітили незвичайне і надзвичайно рідкісне явище. В народі йому дали поетичну назву "око Бога", адже явище має вигляд ореолу, або ж гало навколо сонця, яке за своєю формою дійсно нагадує величезне око. . Саме яви...

Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

середа, 7 червень 2023, 23:44

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України. Ще 23 ро...