За даними опитування, 47% українців готові підтримати вступ України в НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою РФ, передають Патріоти України з посиланням на опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року, повідомляє "Європейська правда"
Зокрема, у грудні 2024 року 47% респондентів ствердно відповіли на питання про підтримку вступу України до НАТО у разі, якщо частина її території залишиться окупованою. Це на 14 відсоткових пунктів вище, ніж червні 2023 року.
Не готові підтримати вступ у НАТО, якщо частина території України буде окупована, 36% опитаних, що на 16 відсоткових пунктів менше, ніж у червні 2023 року.
Частіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли респонденти віком від 50 років (40%); респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях; респонденти, які живуть за межею бідності (46%); респонденти, які не мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%).
На думку 55% опитаних, найкращим варіантом гарантування безпеки для України є вступ у НАТО. Нейтральний статус, забезпечений міжнародними гарантіями, підтримує 12% опитаних.
Із запропонованих варіантів менш надійними з погляду безпеки країни для респондентів виявилися позаблоковий статус України з обмеженням власних оборонних спроможностей і ставка виключно на власні сили зі збереженням оборонних спроможностей – ці сценарії підтримали по 3% респондентів.
60% опитаних вважають, що унеможливити повторну військову агресію з боку РФ здатен лише вступ України в НАТО. Серед інших оборонних стратегій, які можуть бути ефективними для захисту від повторного нападу РФ, респонденти також часто називали відновлення ядерного статусу держави (39%).
Найменш ефективною із запропонованих стратегій, на думку респондентів, є створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення незалежно від того, чиї війська будуть залучені до її контролю.
Вступ України в НАТО та відновлення ядерного статусу є найбільш поширеними варіантами відповідей серед усіх респондентів незалежно від макрорегіону проживання до повномасштабного вторгнення, фінансового становища чи наявності близьких на тимчасово окупованих територіях.
Під час опитування методом face-to-face було опитано 1518 респондентів віком від 18 років з усіх підконтрольних уряду територій України.
В Україні з січня вже встигли підвищити тарифи на воду в низці населених пунктів. Переглядати тарифи можуть у невеликих містах за рішенням місцевої влади, тоді як у великих населених пунктах підвищення вартості цієї комунальної послуги не відбувається....
З 1 лютого в Україні банки введуть ліміти на переказ грошей для клієнтів. Йдеться про кошти, які відправляють одна одній фізичні особи за реквізитами IBAN. Відповідний меморандум підписали найбільші банки України, передають Патріоти України. Нововведен...