Стало відомо, скільки українців згодні на вступ у НАТО без окупованих територій - опитування

За даними опитування, 47% українців готові підтримати вступ України в НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою РФ, передають Патріоти України з посиланням на опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року, повідомляє "Європейська правда"

Зокрема, у грудні 2024 року 47% респондентів ствердно відповіли на питання про підтримку вступу України до НАТО у разі, якщо частина її території залишиться окупованою. Це на 14 відсоткових пунктів вище, ніж червні 2023 року.

Не готові підтримати вступ у НАТО, якщо частина території України буде окупована, 36% опитаних, що на 16 відсоткових пунктів менше, ніж у червні 2023 року.

Частіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли респонденти віком від 50 років (40%); респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях; респонденти, які живуть за межею бідності (46%); респонденти, які не мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%).

На думку 55% опитаних, найкращим варіантом гарантування безпеки для України є вступ у НАТО. Нейтральний статус, забезпечений міжнародними гарантіями, підтримує 12% опитаних.

Із запропонованих варіантів менш надійними з погляду безпеки країни для респондентів виявилися позаблоковий статус України з обмеженням власних оборонних спроможностей і ставка виключно на власні сили зі збереженням оборонних спроможностей – ці сценарії підтримали по 3% респондентів.

60% опитаних вважають, що унеможливити повторну військову агресію з боку РФ здатен лише вступ України в НАТО. Серед інших оборонних стратегій, які можуть бути ефективними для захисту від повторного нападу РФ, респонденти також часто називали відновлення ядерного статусу держави (39%).

Найменш ефективною із запропонованих стратегій, на думку респондентів, є створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення незалежно від того, чиї війська будуть залучені до її контролю.

Вступ України в НАТО та відновлення ядерного статусу є найбільш поширеними варіантами відповідей серед усіх респондентів незалежно від макрорегіону проживання до повномасштабного вторгнення, фінансового становища чи наявності близьких на тимчасово окупованих територіях.

Під час опитування методом face-to-face було опитано 1518 респондентів віком від 18 років з усіх підконтрольних уряду територій України.

Застрелив лісника: На Сумщині за навмисне вбивство судитимуть депутата облради

понеділок, 23 грудень 2024, 21:07

У Сумській області за навмисне вбивство судитимуть депутата облради Ігоря Кашука. Він застрелив з мисливської зброї майстра лісу. Про це повідомили в Сумській обласній прокуратурі, передають Патріоти України. Правоохоронці завершили досудове розслідува...

"Я буду сумувати за тобою": Жінка поховала кота, а потім отримала несподівану записку (фото)

понеділок, 23 грудень 2024, 20:56

Жінка, яка не розголошує свого імені, поділилася на одному з форумів у Reddit фотографією двох повідомлень, які вона отримала начебто від своєї нещодавно померлої кішки Іззі, передають Патріоти України. Як з’ясувалося, ці листівки надіслав ветеринар, щ...