Стародавній Марс був затоплений під час штормів, які могли тривати тисячі років: Вчені приголомшили відкриттям

За допомогою сучасних супутникових знімків і топографічних даних команда вчених зі Школи геонаук Джексона (США) досліджувала водозбірні басейни марсіанських "палеозер" і встановила, що 3,5-4 мільярди років тому Марс був затоплений під час штормів, які могли тривати тисячі років. Про це дослідження повідомляє видання Daily Mail, передають Патріоти України.

Дослідники відібрали 96 озер відкритого і закритого басейнів, а також їх вододіли для вивчення. Вони провели вимірювання розмірів і обсягів озер і їх вододілів за допомогою супутникових зображень поверхні. При цьому вони враховували можливе випаровування, щоб з'ясувати, скільки ж води було необхідно для заповнення марсіанських озер.

Учені виявили, що в одному випадку випало від 13 до 520 футів (4-150 метрів) опадів або танення снігу, що призвело до повені на Червоній планеті. Однак команда зазначає, що зараз працює над визначенням того, як довго тривав один епізод, і кажуть, що це можуть бути дні, роки або тисячі років.

Клімат стародавнього Марса давно є загадкою для астрономів. Русла річок і палеозера свідчать, що там колись випала значна кількість опадів. Однак зараз він повністю висох і скільки там було води, а також куди вона вся зникла, є дуже цікавим питанням.

У США створили “найбілішу з білих фарб”, здатну супер ефективно охолоджувати будинки в спеку

субота, 17 квітень 2021, 6:50

Вчені з Університету Пердью в США створили супер білу фарбу, яка відбиває 98% енергії випромінювання сонячного світла. Про це йдеться в науковому журналі ACS Applied Materials & Interfaces, зазначають Патріоти України. . У новій фарбі в якості біл...

"Бориспіль" рветься в третє тисячоліття: Головна повітряна брама України зустрічатиме гостей сучасною автостанцією в футуристичних формах (фотофакти) :

субота, 17 квітень 2021, 5:45

В аеропорту "Бориспіль" з'явиться унікальна для України автостанція. Розробка триває, але на візуалізацією проекту можна подивитися вже зараз, повідомляють Патріоти України з посиланням на avianews.com. Повідомляється, що термінал для прийому автобусів...