За допомогою сучасних супутникових знімків і топографічних даних команда вчених зі Школи геонаук Джексона (США) досліджувала водозбірні басейни марсіанських "палеозер" і встановила, що 3,5-4 мільярди років тому Марс був затоплений під час штормів, які могли тривати тисячі років. Про це дослідження повідомляє видання Daily Mail, передають Патріоти України.
Дослідники відібрали 96 озер відкритого і закритого басейнів, а також їх вододіли для вивчення. Вони провели вимірювання розмірів і обсягів озер і їх вододілів за допомогою супутникових зображень поверхні. При цьому вони враховували можливе випаровування, щоб з'ясувати, скільки ж води було необхідно для заповнення марсіанських озер.
Учені виявили, що в одному випадку випало від 13 до 520 футів (4-150 метрів) опадів або танення снігу, що призвело до повені на Червоній планеті. Однак команда зазначає, що зараз працює над визначенням того, як довго тривав один епізод, і кажуть, що це можуть бути дні, роки або тисячі років.
Клімат стародавнього Марса давно є загадкою для астрономів. Русла річок і палеозера свідчать, що там колись випала значна кількість опадів. Однак зараз він повністю висох і скільки там було води, а також куди вона вся зникла, є дуже цікавим питанням.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...