Старші за Стоунхендж та піраміди Гізи: У Саудівській Аравії виявили гігантські статуї, найдавніші в історії людства

Гігантські статуї верблюдів виявилися старшими за Стоунхендж та піраміди Гізи

Скульптури тварин археологи відкрили ще 2018 року, але тоді вони були впевнені, що кам’яні статуї створили на початку нашої ери. Згідно з останнім дослідженням, гігантські тварини з’явилися 7 – 8 тисяч років тому. Науковці повідомляють, що це робить їх найдавнішими статуями у світі, зазначають Патріоти України.

Що було 7 тисяч років тому

Саудівська Аравія ще не була пустелею – води на цій території вистачало, а природа пашіла зеленню. В той час людство продовжувало кочувати, проте ще не встигло одомашнити верблюдів. Цікаво, що не маючи безпосереднього контакту з цими тваринами, люди все одно зображали чотирилапих у величезних скульптурах. Такі споруди називаються мустатілами.

Скульптури є набагато давнішими за славнозвісні Стоунхендж (4,5 – 5 тисяч років) та піраміди Гізи (4,5 тисячі років).

Визначити реальний вік статуй було доволі складно. На них, на відміну від наскельних малюнків, немає жодних органічних часточок, які можна легко продатувати. Науковці виявили схожість між кам’яними верблюдами та наскельними малюнками тварин в місті Петра в Йорданії.

Наскельні малюнки верблюдів у місту ПетраЯкими методами користувались науковці

Американський журнал Journal of Archaeological Science повідомляє, що вчені провели низку досліджень, які допомогли визначити, наскільки давні кам’яні статуї:

  • Проаналізували сліди від інструментів, якими створювалися скульптури.
  • Створили модель вивітрювання та руйнування статуй внаслідок погодних умов.
  • Провели вимірювання щільності мінерального нальоту, який накопичувався на пам’ятках протягом тисячоліть.
  • Дослідили фрагменти, що відкололися та визначили їхнє датування шляхом люмінесценції.

Над дослідженням працювали археологи з Університету короля Сауда, німецького Інституту імені Макса Планка та Національного центру наукових досліджень Франції.

Що ще відомо про кам’яних верблюдів

На території, яку охрестили Стоянкою верблюдів, знайшли 21 реалістичне зображення тварин, серед яких – 3 великі статуї, витесані у скелях. Дослідники вважають, що це місце могло бути точкою збору племен.

Стоянка верблюдів є частиною широкої схеми взаємодії груп людей, які збиралися разом у символічних місцях, щоб створювати пам'ятники,
– розповідають науковці.

На думку вчених, Стоянка верблюдів створювалась цілими колективами, оскільки для оздоби таких скульптур було потрібне риштування та часта зміна інструментів – одна людина створити власноруч таке навряд чи змогла б.

Гігантський кам'яний верблюд Археологи припускають, що на створення кожного кам’яного верблюда йшло приблизно 15 днів.

"Готуємось до найгіршого сценарію": Кличко розповів, які торгові мережі, ринки, магазини та ТРЦ працюватимуть у випадку блекауту

субота, 3 грудень 2022, 17:23

У випадку нових ударів ворога по критичній інфраструктурі України та повної відсутності внаслідок цього електропостачання, в Києві продовжуватимуть працювати окремі торгові мережі, ринки, магазини та ТРЦ. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив у сво...

"Точно зустрічала б у Києві окупантів": Анатолій Анатоліч шокував заявою про відому українську співачку

субота, 3 грудень 2022, 16:29

Український телеведучий Анатолій Анатоліч висловився про Maruv - співачку, яка народилася і виросла в Україні, а тепер виступає в Росії і цинічно мовчить про вбивства співгромадян. Анатоліч переконаний, що артистка чекала на "русский мир" і з радістю з...