Ставленики Зеленського не усвідомлюють масштабу загрози: Директор "Південмашу" звернувся до Кабміну через загрозу масштабної техногенної катастрофи. Кожна цистерна може отруїти 100 000 людей

Південмаш зберігає в старих резервуарах компонент ракетного палива, але грошей на його зберігання не отримує, а про утилізацію давно не згадують. Всього на підприємство передали 95 тонн гептилу, і якщо одна цистерна розгерметизується, то постраждати можуть до 100 тисяч осіб.

Про це написав генеральний директор Південмашу Сергій Войт, його листом до космічного агентства, міністерства промисловості і меріъ Дніпра в Фейсбуці поділилася адвокат Юлія Сегеда, зазначають Патріоти України.

Гептил – це канцерогенна речовина, яка вражає шкіру, імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, призводить до безпліддя і є причиною вроджених вад. Гептил вражає буквально всі системи людського організму. Він вкрай небезпечний навіть у мінімальних концентраціях.

Це безбарвна або злегка жовтувата рідина, що має аміачний, схожий на "рибний" запах. Для людини найбільш небезпечно вдихати її випари. При першому контакті гептил може викликати втрату свідомості, нудоту, блювоту, подразнення очей і дихальних шляхів, порушення нервової системи. Смертельна доза гептилу для людини становить 1 мікрограм на літр води. Якщо ця речовина потрапляє в грунт і воду, то вбудовується в усі "харчові ланцюжки".

У 2018 році Кабмін погодив програму утилізації компонентів рідкого ракетного палива (гептилу), але забув її профінансувати. Цього року Південмаш теж не отримав грошей на зберігання токсичної речовини, хоча на рік витрати становлять близько 20 млн грн. Нової програми немає і надії на те, що гроші будуть у 2022 році, теж немає. Це все відбувається на тлі того, що в Південмашу постійні проблеми з боргами по зарплаті і податках.

На Житомирщині сталася моторошна ДТП - загинули батько й діти, мати в лікарні (фото)

понеділок, 6 грудень 2021, 9:26

Внаслідок ДТП на Житомирщині загинули батько і двоє дітей, а мати з важкими травмами потрапила до лікарні, заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у Facebook, зазначають Патріоти України. Дослівно: "Сього...

Може початися паніка: На Європу чекає до 5 млн українських біженців у разі великої війни з РФ, - Резніков

понеділок, 6 грудень 2021, 8:22

Якщо Росія розв'яже широкомасштабний наступ на Україну, то в Європі може з'явитися 3-5 млн українських біженців. Крім того, при цьому сценарії весь континент зіштовхнеться із проблемами продовольчої безпеки, зазначають Патріоти України. Він нагадав, що...