Ставленики Зеленського не усвідомлюють масштабу загрози: Директор "Південмашу" звернувся до Кабміну через загрозу масштабної техногенної катастрофи. Кожна цистерна може отруїти 100 000 людей

Південмаш зберігає в старих резервуарах компонент ракетного палива, але грошей на його зберігання не отримує, а про утилізацію давно не згадують. Всього на підприємство передали 95 тонн гептилу, і якщо одна цистерна розгерметизується, то постраждати можуть до 100 тисяч осіб.

Про це написав генеральний директор Південмашу Сергій Войт, його листом до космічного агентства, міністерства промисловості і меріъ Дніпра в Фейсбуці поділилася адвокат Юлія Сегеда, зазначають Патріоти України.

Гептил – це канцерогенна речовина, яка вражає шкіру, імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, призводить до безпліддя і є причиною вроджених вад. Гептил вражає буквально всі системи людського організму. Він вкрай небезпечний навіть у мінімальних концентраціях.

Це безбарвна або злегка жовтувата рідина, що має аміачний, схожий на "рибний" запах. Для людини найбільш небезпечно вдихати її випари. При першому контакті гептил може викликати втрату свідомості, нудоту, блювоту, подразнення очей і дихальних шляхів, порушення нервової системи. Смертельна доза гептилу для людини становить 1 мікрограм на літр води. Якщо ця речовина потрапляє в грунт і воду, то вбудовується в усі "харчові ланцюжки".

У 2018 році Кабмін погодив програму утилізації компонентів рідкого ракетного палива (гептилу), але забув її профінансувати. Цього року Південмаш теж не отримав грошей на зберігання токсичної речовини, хоча на рік витрати становлять близько 20 млн грн. Нової програми немає і надії на те, що гроші будуть у 2022 році, теж немає. Це все відбувається на тлі того, що в Південмашу постійні проблеми з боргами по зарплаті і податках.

Бронювання анулюють одним рішенням: Ось хто втратить захист уже незабаром

середа, 24 червень 2026, 13:40

Кабінет Міністрів України розпочав масштабне оновлення системи бронювання військовозобов’язаних. 30 травня уряд ухвалив постанову, яка до 1 вересня 2026 року має повністю змінити підходи до бронювання для бізнесу та працівників. Підприємствам надали пе...

Міноборони України запровадило новий базовий контракт: для військовослужбовців на тилових і небойових посадах

середа, 24 червень 2026, 12:58

24 червня Міністерство оборони України у межах трансформації Сил оборони запровадило новий базовий контракт для військовослужбовців на небойових посадах. Контракт передбачений для діловодів, бухгалтерів, майстрів, кухарів та інших фахівців на посадах, ...