Південмаш зберігає в старих резервуарах компонент ракетного палива, але грошей на його зберігання не отримує, а про утилізацію давно не згадують. Всього на підприємство передали 95 тонн гептилу, і якщо одна цистерна розгерметизується, то постраждати можуть до 100 тисяч осіб.
Про це написав генеральний директор Південмашу Сергій Войт, його листом до космічного агентства, міністерства промисловості і меріъ Дніпра в Фейсбуці поділилася адвокат Юлія Сегеда, зазначають Патріоти України.
Гептил – це канцерогенна речовина, яка вражає шкіру, імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, призводить до безпліддя і є причиною вроджених вад. Гептил вражає буквально всі системи людського організму. Він вкрай небезпечний навіть у мінімальних концентраціях.
Це безбарвна або злегка жовтувата рідина, що має аміачний, схожий на "рибний" запах. Для людини найбільш небезпечно вдихати її випари. При першому контакті гептил може викликати втрату свідомості, нудоту, блювоту, подразнення очей і дихальних шляхів, порушення нервової системи. Смертельна доза гептилу для людини становить 1 мікрограм на літр води. Якщо ця речовина потрапляє в грунт і воду, то вбудовується в усі "харчові ланцюжки".
У 2018 році Кабмін погодив програму утилізації компонентів рідкого ракетного палива (гептилу), але забув її профінансувати. Цього року Південмаш теж не отримав грошей на зберігання токсичної речовини, хоча на рік витрати становлять близько 20 млн грн. Нової програми немає і надії на те, що гроші будуть у 2022 році, теж немає. Це все відбувається на тлі того, що в Південмашу постійні проблеми з боргами по зарплаті і податках.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...