Стоматолог пояснив, чи треба видаляти зуби мудрості і в якому випадку це може бути небезпечним

Видалення зубів мудрості - процедура не з приємних, однак необхідна для більшості людей. Стоматологи радять видаляти зуби мудрості, бо вони зазвичай не беруть участі у жуванні, тиснуть на сусідні зуби, травмують ясна та не поміщаються у щелепі, передають Патріоти України.

Однак, якщо у людини більш широка щелепа, посмішка залишається рівною і зуби мудрості не викликають дискомфорту, а панорамна діагностика показала, що небезпеки для інших зубів немає - видалення не потрібне. Про це розповів лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький.

Як зрозуміти, чи потрібно видаляти зуб мудрості

Стоматолог розповів, що найпершим сигналом про необхідність видалити зуб є дискомфорт та біль. Часто зуби мудрості через нестачу місця починають рости і збільшуватися під кутом, що створює тиск на сусідні зуби. Потім на них можуть утворюватися дірки. Тож у такому випадку видалення зуба мудрості відкладати не варто.

Чим небезпечне видалення зуба мудрості

У процесі видалення зубів мудрості зазвичай немає небезпеки для більшості людей. Однак бувають випадки, коли ця процедура заборонена. Небезпечною така операція буде для тих, хто переніс інфаркт протягом року, проходить хіміотерапію, рентгено- або радіотерапію.

У якому віці краще видаляти зуби мудрості

Якщо йде мова про профілактичне видалення зубів мудрості, то краще запланувати операцію у підлітковому віці. Рекомендовано, щоб це було в діапазоні від 15 до 17 років. Але якщо у вас виникають скарги, то видалення проводять у будь-якому віці.

Як безпечно і безболісно видалити зуби мудрості

Заблоцький вважає, що простіше пацієнти переносять процедуру видалення зубів ще до того, як відчують перший дискомфорт. Тобто, коли операцію проводять з профілактичною метою. Стоматолог каже, що комфортніше видаляти зуби під медичним сном, бо тоді можна позбавитись одразу 4-х зубів за один раз.

Вражаюча цифра: У Раді розповіли, скільки чоловіків в Україні не оновили дані і підпадають під штрафи

субота, 20 липень 2024, 21:32

В Україні щонайменше 6 млн чоловіків не оновили свої дані на виконання нового закону про мобілізацію, за що підпадають під штрафи. Натомість понад 4 млн надали актуальну військово-облікову інформацію про себе, передають Патріоти України. Про це 18 липн...

Хто і навіщо закидає кросівки на лінії електропередач по всьому світу, і чому не варто їх чіпати

субота, 20 липень 2024, 21:00

У якому б куточку світу ви не опинилися, вам, ймовірно, зустрінуться кросівки, що висять на лінії електропередач. Це зовсім не рідкість у нашому світі й дослідники зазначають, що на те є маса причин, передають Патріоти України з посиланням на IFLScienc...