Страждав від артриту та головного болю: Вчені показали, як насправді виглядав святий Миколай (фото)

Вчені відтворили справжнє обличчя людини, яка стала прообразом Санта-Клауса - обличчя святого Миколая Мирлікійського вперше майже за 1700 років постало перед нами завдяки сучасним комп'ютерним технологіям. Дослідження вчених опубліковано у журналі OrtogOnLineMag, передають Патріоти України.

Санта-Клаус також відомий як Батько Різдва, Святий Миколай, Кріс Крінґл, або просто Санта — різдвяний персонаж, що походить із західнохристиянської культури. За легендою, на Святвечір Санта-Клаус приносить вихованим дітям іграшки та цукерки, а неслухняним — вуглики, різку або й зовсім нічого. Досягає він цього за допомогою різдвяних ельфів, які виготовляють іграшки в його майстерні на Північному полюсі, і літаючих північних оленів, які тягнуть його сани по повітрю.

Сучасний образ Санта-Клауса засновано на традиціях навколо історичного Миколая Чудотворця, англійського Батька Різдва та нідерландського Сінтерклааса. Проте жодне зображення людини, яка стояла за цим міфом, не збереглося з часів його життя, причому більшість зображень святого Миколая датуються століттями після його смерті в 343 році нашої ери.

Тепер риси його обличчя відтворили експерти-криміналісти. За словами провідного автора нового дослідження доктора Мораєса, це «сильне та ніжне обличчя», яке «дивно сумісно» з «широким обличчям», описаним у вірші 1823 року «Візит святого Миколая». «Ця характеристика в поєднанні з густою бородою дуже нагадує фігуру, яку ми маємо на увазі, коли думаємо про Санта-Клауса», - додав Мораєс.

Співавтор дослідження і експерт із життя святих Хосе Луїс Ліра описав значення справжнього Миколая Мирлікійського: "Він був єпископом, який жив у перші століття християнства і мав мужність захищати та жити за вченням Ісуса Христа, навіть ризикуючи своїм життям. Він кинув виклик владі, включаючи римського імператора, за цей вибір. Він так часто й ефективно допомагав нужденним, що коли люди шукали символ доброти на Різдво, натхнення приходило від нього. Пам'ять про нього вселенська не тільки серед християн, а й у всіх народів".

Щоб створити обличчя, пан Мораєс і його команда використовували дані, зібрані в 1950-х роках Луїджі Мартіно.

«Спочатку ми реконструювали череп у 3D, використовуючи ці дані. Потім ми простежили профіль обличчя за допомогою статистичних прогнозів. Ми доповнили це технікою анатомічної деформації, коли томографія голови живої людини налаштовується так, щоб череп віртуального донора відповідав черепу святого. Відтворене обличчя — це інтерполяція всієї цієї інформації з метою досягнення анатомічної та статистичної узгодженості», - розповів Мораєс.

Результатом роботи дослідників є два набори зображень: один об’єктивний у відтінках сірого, а інший – більш художній – із додаванням таких елементів, як борода та одяг, натхненний іконографією Святого Миколая.

Проте останки святого показують не тільки його обличчя. «Він, мабуть, страждав від важкого хронічного артриту в хребті та тазі, і його череп показав потовщення кісток, що могло викликати часті головні болі. Згідно з цим джерелом, його дієта буде переважно рослинною», - додав доктор Мораєс.

За життя святий Миколай був єпископом міста Мири, що на території сучасної Туреччини. Йому приписують різні вчинки, в тому числі врятував трьох дівчат від проституції, заплативши придане за кожну, що дозволило їм вийти заміж.

Кажуть також, що він воскресив трьох дітей, убитих м’ясником, який замаринував їх у розсолі та планував продати як свинину. Його кістки спочатку були поховані в Мирі, а пізніше були перевезені до Барі в Італії, де вони зберігаються й сьогодні.

"Вам не завадить дізнатися": Співзасновник Monobank попередив про небезпеку через "тисячу Зеленського"

середа, 4 грудень 2024, 23:55

Клієнти «ПриватБанку» при відкритті картки «Національний кешбек» автоматично дають згоду на розкриття власної банківської таємниці. Про це заявив співзасновник Monobank Гороховський. Він каже, що інші банки так не роблять, передають Патріоти України. «...

"Треба зробити так...": Нардеп відповів, чи можлива в Україні примусова мобілізація жінок

середа, 4 грудень 2024, 23:40

Базова загальна військова підготовка (БЗВП) – це необхідні навички виживання у сучасному світі, які потрібні кожній людині незалежно від статі. Але проходження цього вишколу не означатиме автоматичної мобілізації жінок. Про це заявив народний депутат в...