Субтропіки сунуть на північ, Україна перетворюється на Грецію: Головний синоптик країни назвав терміни незворотного повороту

Клімат в Україні незабаром стане сухим, як у субтропіках, попередив Микола Кульбіда.

У разі продовження підвищення середньої температури Україні загрожують серйозні кліматичні зміни, розповів директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда. За його прогнозом, якщо за наступні тридцять років середня температура виросте ще на 2 градуси, то це серйозно відобразиться на кліматі степових зон і лісостепу, зазначають Патріоти України.

"При збереженні таких тенденцій на всьому півдні України, а також в частині центральних областей, клімат буде, як наприклад зараз в Греції. Сухі субтропіки", - сказав синоптик.

Він звернув увагу, що в Україні за останній час спостерігається дисбаланс у підвищенні температури (найбільше підвищилися середні температури січня-лютого та липня-серпня).

"Якщо розглядати теплий період року, то у всіх областях України значно, більш ніж удвічі зросла кількість днів з дуже високою температурою. Років 20-25 тому влітку днів з температурою 30 градусів і вище було 10-15, зараз - більше 30", - додав Кульбіда.

Нагадаємо, раніше завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух заявила про те, що дуже потужні хвилі тепла, особливо в теплий період року, які формуються над Україною, пов'язані з антициклонною погодою.

Вона нагадала, що істотні зміни термічного режиму в Україні стали спостерігатися з середини 1990-х років минулого століття.

"Тобто це підвищення температури, яке у нас спостерігалося, воно буде і надалі, і цей процес стає більш інтенсивним. Все частіше і частіше ми говоримо про рекорди, і саме рекорди, пов'язані з аномально високою температурою", - додала Балабух.


"Караул, рятуйте-допоможіть!": Лікар розповіла, чому люди почуваються вкрай погано - ось головна причина слабкості і стомлюваності

понеділок, 24 січень 2022, 17:27

Знижений гемоглобін, слабкість, апатія, сухі мляві волосся. Знайомий стан? Виділяють анемію (коли симптоми явні і гемоглобін вже істотно знижений) і залізодефіцитний стан (латентний залізодефіцит, який можна побачити, здавши аналіз на феритин, сироватк...

Працював в одному з місцевих ресторанів: У Польщі за дивних обставин загинув 28-річний українець з Тернополя

понеділок, 24 січень 2022, 14:29

У місті Лодзь у Польщі за нез'ясованих обставин помер 28-річний українець. Юрій Шляхтин був родом з Тернополя і в Польщі працював кухарем в одному з місцевих ресторанів. Деталі повідомили в ТСН, передають Патріоти України. Обставини смерті українця не ...