Святослав Вакарчук, ONUKA та інші "навернуті" в моск*лі: YouTube дозволив росіянам приписати собі ряд українських музикантів та виконавців

YouTube Music досі позиціонує українських артистів як росіян. І це попри скандал, який днями розгорівся після того, як на карті Apple Music Крим зобразили частиною РФ.

Так, виявляється, росіяни "анексували" цілу низку вітчизняних зірок шоу-бізнесу - від Святослава Вакарчука до ONUKA.

У чому суть скандалу

При складанні тематичних музичних плейлистів редактори російського сегменту популярного стрімінгового сервісу YouTube Music вирішили не лише помістити туди українські пісні, а й цинічно використати на обкладинках фото наших артистів.

Наприклад, плейлист "Свіжі релізи з Росії" (звертаємо увагу на граматичну помилку в написі - "свіжи") ілюструє фотографія фіналіста шоу "Голос країни" Костянтина Дмитрієва (Constantine). А у самому списку присутні, наприклад, Michelle Andrade, Настя Каменських, Mozgi і DOROFEEVA.

Скриншот з YouTube Music

"І якщо у цьому випадку укладачі плейлиста ще можуть якось знайти виправдання, мовляв, у нього ж переважно російськомовний репертуар, то поява у плейлисті і на обкладинці "Найкраще з російського року" гурту Океан Ельзи інакше як анексією не назвеш", - пише ресурс MusicInUA.

Те ж саме стосується і плейлиста "Русское инди: лучшее", в якому можна знайти найсвіжіший сингл ONUKA "GUMA", а сама Ната Жижченко прикрашає обкладинку цієї доволі посередньої добірки пісень.

Скриншот з YouTube Music

Додамо, що навіть і у самому YouTube у розділі "Музика" підбірка "Хіти російського репу" містить "найкращі релізи українського й російського репу".

Скриншот з YouTube

Чому так відбувається?

Варто звернути увагу загалом на те, що навіть користувачам, які при налаштуванні додатків YouTube і YT Music обирають українську мову спілкування, вказують Україну місцем проживання і максимально ігнорують прослуховування російських виконавців, ці музичні сервіси все одно підсовують підбірки, які починаються зі слів "найкращий російський".

Чому так відбувається - відомо. Адже модерування YouTube-контенту для українців сьогодні відбувається з московського офісу компанії.

І вже тривалий час Мінцифри веде розмову про те, що Google і YouTube мають відкрити офіси в Україні, адже лише таким чином вдасться повністю побороти російську пропаганду, яка "несеться" до нас у тому числі з піснями Моргенштерна, Расторгуєва, Газманова і Кобзона.

"Азовсталь" - найбільша поразка в історії РФ

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...

Росіяни штурмують "дорогу життя" на Луганщині - на 6 локаціях ЗСУ відбивають наступ

четвер, 26 травень 2022, 0:08

Звертаю увагу, що всі заяви ватажків російської армії про те, що вони вже вийшли чи мають намір найближчими днями вийти на кордони Луганської области, не відповідають дійсності. Наразі війська рф здійснюють спроби форсування річки Сіверський Донець. Причо