У п'ятницю, 24 грудня християни, які дотримуються григоріанського та новоюлінського календаря, відзначають Різдвяний святвечір. Цього дня віряни готуються до зустрічі Різдва – одного з головних свят церковного року.
У православній та католицькій традиції Святвечір є найсуворішим днем Різдвяного посту, коли заборонено їсти до появи першої зірки. Різдвяний святвечір: значення і сенс
Святвечір перед Різдвом у католиків називається Вігілія, що в перекладі з латинської (Vigilia) означає "бдіння". Це день посиленої підготовки до великого свята. А звичай нічого не їсти до першої зірки символізує появу в небі Віфлеємської зірки, що сповістила про народження Ісуса Христа.
Вважається, що слово "вечір" походить від "сочиво" – так називають зернову кашу з медом і фруктами, яку віряни їдять після літургії та вечірні.
Як відзначається католицьке Святвечір
Католицькі храми вранці 24 грудня служать месу за чином Адвенту. Меса навечір'я Різдва Христового починається, як правило, опівночі, проте богослужіння дозволено розпочинати на кілька годин раніше.
Святвечір, як і Різдво, в більшості країн вважається сімейним святом. Цього дня заведено збиратися за вечерею всією родиною. Трапезу очолює батько, а на її початку читають Євангеліє та підносять спільну молитву.
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...