Святиня, котру не спромоглися знищити навіть у найчорніші часи радянської окупації: У Литві на Горі Хрестів встановлять український хрест "За вашу і нашу свободу"

У наш час на горі знаходиться близько 50 тисяч хрестів, кожен з яких символізує мученицьку долю людини насильницьки розлученої з рідною землею.

У Литві на Горі Хрестів встановлять пам’ятний хрест «За вашу і нашу свободу». Про це повідомляє Посольство України в Литві, передають Патріоти України.

Виготовлений українськими ковалями пам’ятний хрест на вшанування пам’яті героїв, загиблих у боротьбі за свободу і незалежність України та Литви, було доставлено в Литву 17 листопада.

Після прибуття до Литви, пам’ятний хрест «За вашу і нашу свободу» знаходитиметься у Військовому музеї МО Литви у м. Каунас, де, після зняття карантинних обмежень, виставлятиметься для огляду громадськістю.

"Цей унікальний хрест було виготовлено з уламків мін та снарядів, зібраних українськими волонтерами на Донбасі, починаючи з 2014 року, коли розпочалась російська збройна агресія проти нашої Держави", – йдеться у повідомленні посольства

Відповідна ініціатива про виготовлення хреста належить українським військовослужбовцям, пораненим у ході проведення Антитерористичної операції на сході України (АТО)/Операції об’єднаних сил (ООС), які за рахунок литовського Уряду проходили медичну реабілітацію в одному з військових медичних закладів Литовської Республіки.

У подальшому планується організувати показ пам’ятного хреста у литовських мм. Вільнюс, Клайпеда, Друскінінкай та інших, після чого його буде встановлено на легендарній Горі Хрестів поблизу м. Шяуляй.

Саме тут, починаючи з квітня 2017 року за ініціативи Посольства України в Литовській Республіці та за підтримки цієї ініціативи колективом Військового реабілітаційного центру МО Литви у м. Друскінінкай, українські військовослужбовці, що проходили курс реабілітації у Литві, вже встановили 29 пам’ятних хрестів.

Українські військові на Горі Хрестів у Литві

Гора Хрестів розташована неподалік міста Шяуляй по дорозі Вільнюс—Рига. Це місце є католицькою святинею

Гора являє собою меморіал жертвам насильницьких депортацій з Литви, які буди здійснені радянським тоталітарним режимом після окупації країни.

У наш час на горі знаходиться близько 50 тисяч хрестів, кожен з яких символізує мученицьку долю людини насильницько розлученої з рідною землею.

Створення меморіалу розпочалось у 90-х роках нащадками литовців постраждалих від репресій тоталітарного режиму.

Звуки пострілів, сирена і гімн України: Канадієць щоденно тролить російських дипломатів у Монреалі (відео)

неділя, 4 грудень 2022, 6:42

Звуки пострілів під російською амбасадою, запрошення до пекла, тривожні сирени та гімн України, і так щодня. За 7 тисяч кілометрів від Києва канадієць Серж Саввіль протестує проти російської агресії в Україні. Як йдеться в сюжеті ТСН, від березня чолов...

Берінчик вийшов на бій у формі спецпідрозділу ЗСУ (відео)

субота, 3 грудень 2022, 22:50

Непереможний український чемпіон WBO International у легкій вазі Денис Берінчик (17-0, 9 КО) на свій бій проти Івана Менді (47-5-1, 22 КО) із Франції вийшов у формі Збройних сил України. На "пікселі" 34-річного уродженця Краснодона красувався шеврон "K...