Дослідники виявили, що людство наближається до межі довголіття. Ще в 1990-х роках вчені прогнозували, що більшість дітей, народжених сьогодні, досягнуть свого сторіччя. Але шанси на це зменшуються, оскільки збільшення тривалості життя сповільнюється, передають Патріоти України.
Як показав аналіз даних – дівчатка, народжені в останні роки, мають лише 5,3 відсотка шансів дожити до ста років. У хлопчиків шанси ще менші – всього 1,8 відсотка зможуть відсвяткувати свій 100-й ювілей, пише MailOnline з посиланням на висновки в журналі Nature Aging.
Команда з Університету Іллінойсу в Чикаго вивчила дані про смертність у регіонах по всьому світу, включаючи Гонконг, Австралію, Францію та Іспанію. Вони показали, що середня очікувана тривалість життя в усьому світі зросла з 48 років у 1900 році до 67 років у 1950 році та знову до 76 років на рубежі тисячоліть.
Однак до 2021 року воно зросло лише до 77 років життя. А за попередніми прогнозами на сьогодні ця цифра мала становити вже 83 роки.
Окремі дані, надані Управлінням національної статистики, показують, що очікувана тривалість життя у Великобританії зросла досить сильно з 1841 року: до 66,1 років для чоловіків і 70,6 років для жінок до 1950 року, а також до 75,6 років для чоловіків і 80,4 років для жінок до 2000 року.
Однак нові цифри показують, що дитина, народжена у 2022 році, може розраховувати прожити до 78,9 років, якщо вони чоловічої статі, і 82,8, якщо вони жіночої статі, що означає явне уповільнення.
За словами учасників дослідження на сьогодні немає жодних доказів того, що "радикальне продовження життя" відбулося або відбудеться у 21 столітті. Вони стверджують, що зараз слід зосередитися на збільшенні кількості років, прожитих у доброму здоров’ї.
"Більшість людей, які сьогодні живуть у старшому віці, живуть у часі, створеному медициною. Але ці медичні пластирі дають менше років життя, навіть попри те, що вони відбуваються прискореними темпами. Це означає, що період швидкого збільшення очікуваної тривалості життя зараз задокументовано закінчився. Тепер ми повинні зосередитися на зусиллях, які уповільнюють старіння та продовжують здоров’я", – коментує провідний автор дослідження професор Стюарт Ольшанскі.
"Тривалість здоров’я – це відносно новий показник, який вимірює кількість років, протягом яких людина здорова, а не просто жива", – додав він.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...