Світлий вівторок 2021: Головні традиції та заборони другого дня великоднього тижня

Другий день великоднього тижня, який православні називають Світлою седмицею, - це Світлий вівторок. Він пов'язаний як із безліччю традицій, так і з певними заборонами, передають Патріоти України.

Історія свята

Протягом семи днів після Великодня віряни святкують Воскресіння Христове. Крім того, зі Світлим вівторком збігається День Іверської ікони Пресвятої Богородиці.

Церковні й народні традиції

Зазвичай у Світлий вівторок, як і в усі інші дні святкового великоднього тижня, заведено виконувати Великодні часи. Ці церковні піснеспіви присвячені радості від Воскресіння Спасителя. Православні вірять, що молитви, які підносяться Богу в післявеликодні дні, мають особливу силу. Тому в них люди зазвичай просять здоров'я для себе і сім'ї.

Крім того, у Світлу седмицю заведено піклуватися про нужденних. Проте вкрай важливо робити це від чистого серця й ні про що не шкодувати. Ще одна традиція, яка повинна приносити щастя вірянам, – це можливість подзвонити у дзвони храму будь-кому.

Що не можна робити у Світлий вівторок?

У цей день, як і решту післясвяткового тижня, не можна сумувати, сваритися та займатися серйозною роботою. Крім того, забороняється відвідування цвинтарів і поминання померлих близьких. Таке правило пов'язано з тим, що тиждень після Великодня повинен бути присвячений радості від Воскресіння Ісуса Христа, а тому ніщо не повинно засмучувати християн.

Ще одне табу на час Світлої седмиці – це вінчання. Адже в цей період єдиним головним святом для людей має бути Воскресіння Спасителя.

Чорні та червоні: У Мексиці знайшли таємничі відбитки рук древніх майя (фото)

середа, 5 травень 2021, 23:52

У Мексиці в древній печері майя вчені знайшли таємничі розфарбовані відбитки рук. На думку археологів, ці відбитки пов'язані з древнім ритуалом повноліття древніх майя, передають Патріоти України із посиланням на Reuters. Зазначається, що на стінах у п...

Напоїв і задушив сина, а себе прив'язав у потопаючому авто: Моторошні подробиці трагічної смерті жителів Черкащини (фото, відео)

середа, 5 травень 2021, 23:42

34-річного чоловіка, якого разом із батьком знайшли в затонулій машині в кар'єрі села Ташлик Черкаської області, задушили. Водночас причиною смерті 58-річного загиблого стало утоплення, повідомляють Патріоти України. За інформацією поінформованого джер...