Світлий вівторок 2021: Головні традиції та заборони другого дня великоднього тижня

Другий день великоднього тижня, який православні називають Світлою седмицею, - це Світлий вівторок. Він пов'язаний як із безліччю традицій, так і з певними заборонами, передають Патріоти України.

Історія свята

Протягом семи днів після Великодня віряни святкують Воскресіння Христове. Крім того, зі Світлим вівторком збігається День Іверської ікони Пресвятої Богородиці.

Церковні й народні традиції

Зазвичай у Світлий вівторок, як і в усі інші дні святкового великоднього тижня, заведено виконувати Великодні часи. Ці церковні піснеспіви присвячені радості від Воскресіння Спасителя. Православні вірять, що молитви, які підносяться Богу в післявеликодні дні, мають особливу силу. Тому в них люди зазвичай просять здоров'я для себе і сім'ї.

Крім того, у Світлу седмицю заведено піклуватися про нужденних. Проте вкрай важливо робити це від чистого серця й ні про що не шкодувати. Ще одна традиція, яка повинна приносити щастя вірянам, – це можливість подзвонити у дзвони храму будь-кому.

Що не можна робити у Світлий вівторок?

У цей день, як і решту післясвяткового тижня, не можна сумувати, сваритися та займатися серйозною роботою. Крім того, забороняється відвідування цвинтарів і поминання померлих близьких. Таке правило пов'язано з тим, що тиждень після Великодня повинен бути присвячений радості від Воскресіння Ісуса Христа, а тому ніщо не повинно засмучувати християн.

Ще одне табу на час Світлої седмиці – це вінчання. Адже в цей період єдиним головним святом для людей має бути Воскресіння Спасителя.

Новий скандал: На Закарпатті жінки напали на військових (відео)

п’ятниця, 19 квітень 2024, 19:14

19 квітня на Закарпатті стався черговий конфлікт між місцевими жителями та представниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Про ситуацію розповіли у Закарпатському обласному ТЦК, передають Патріоти України. Там ...

В Україні змінюються умови військового обліку: Що тепер чекає на чоловіків

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:56

В Україні відбудуться зміни в умовах військового обліку завдяки новому закону про мобілізацію. Зокрема, чоловіки повинні будуть уточнити свої військово-облікові дані без очікування повістки. Крім того, запрацював єдиний реєстр "Оберіг" - там міститься ...