Світом шириться новий варіант коронавірусу "Пірола" - симптоми і ризик для України

Новий варіант коронавірусу "Пірола" (BA.2.86), який вперше виявили в Ізраїлі, зʼявився в США, Данії та Британії. В Україні його випадків не зареєстровано. Про це повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, передають Патріоти України.

Найпоширеніші симптоми Pirola

Лікарі склали перелік головних симптомів нового коронавірусу:

  • нежить,
  • головний біль,
  • втома,
  • чхання,
  • біль у горлі,
  • рідше — подразнення очей і висипи

Поки у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання, викликаних новим варіантом коронавірусної інфекції (зокрема, у Великій Британії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії). В Україні випадків коронавірусу Pirola не зареєстровано, однак фахівці не виключають, що новий варіант коронавірусної інфекції зʼявиться і на території України через те, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, повертатимуться додому з країн, де вже циркулює новий штам.

"За результатами секвенування, тобто лабораторного дослідження зразків, відібраних від захворілих на COVID-19, проведених у національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, наразі випадків штаму “Піроли” на території України не зареєстровано. Усі виявлені мутації наразі є довкола штаму “Омікрон”, — зазначив Кузін.

За його словами, єдиним дієвим способом захиститися від захворювання є вакцинація, особливо для людей з хронічними захворюваннями та населення, старше 60 років.

Проста відповідь: Учений розповів, чому в Австралії так багато отруйних тварин

середа, 29 листопад 2023, 6:59

>Кевін Арбакл, доцент кафедри еволюційних біологічних наук в Університеті Суонсі у Великій Британії пояснив, що величезна кількість павуків, змій, медуз та інших отруйних істот на континенті пояснюється його ізольованістю від світу, передають Патріоти ...

У Керченській протоці шторм зіштовхнув між собою три російські судна

середа, 29 листопад 2023, 6:51

Матрос Шевченко зіштовхнувся із Матросом Позиничем, після чого їх понесло на Кавказ-5. Під час шторму у Чорному морі 26 листопада, у Керченській протоці зіткнулися три російські судна, про це повідомляють російські Telegram-канали, публікуючи відповідн...