Світу загрожує дефіцит пива - виробники напою б'ють на сполох

У світі назріває глобальна нестача пива, попереджають виробники цього напою. Причиною може стати зміна клімату – що більше зростають середні температури, то сильніше падають врожайність ячменю та якість хмелю. Протягом найближчих 30 років ця тенденція може стати критичною.

Таких невтішних висновків дійшли аналітики великого гравця на пивному ринку, японської компанії Asahi, пише Financial Times (FT). Результати дослідження презентував виконавчий директор компанії Ацуші Кацукі, наголосивши, що кліматичні зміни можуть призвести до глобальної нестачі пива.

Одним із найбільших постачальників ячменю є Франція та Польща. У цих країнах урожай зазначеної культури може впасти на 18% та 15% відповідно вже до 2050 року. Хміль активно возять із Чехії. Якість цього продукту може погіршитись на 25%. Хміль є ключовим для смаку та аромату пива, а також для можливості його тривалого зберігання.

Такі розрахунки зроблено на основі прогнозу ООН, що середня глобальна температура підвищиться за 30 років на 4 градуси. Ті самі зміни одночасно призведуть до зростання споживання пива, а отже, і до дефіциту, вважають виробники.

"За більш спекотної погоди споживання пива може зрости, але зміна клімату серйозно вплине (на виробництво. – Ред.). Існує ризик того, що ми не зможемо виробляти достатню кількість пива", – розповів Кацукі.

Зміни клімату, за його словами, вже призвели до негативних наслідків і вплинули на ринок навіть більше, ніж шторм на сировинних ринках, спричинений вторгненням Росії в Україну. Так, європейські ціни на солод та пивоварний ячмінь досягли рекордних рівнів у 2022 році. У 2023-му ціни знизилися, але все одно виявилися приблизно на 100 євро за тонну вище за середні показники, які спостерігалися до кризи.

До останнього сумнівався, чи хтось купить: Зовсім юний український спортсмен продав свою першу золоту медаль щоб допомогти армії

середа, 29 листопад 2023, 7:15

Вся Україна допомагає ЗСУ, але особливо чуттєво, коли до зборів приєднуються діти. 12-річний чемпіон України та світу з кікбоксингу ІCКА Артем Погребецький із Коростишева продав на аукціоні одну зі своїх нагород. Все для того, аби зібрати кошти на допо...

Проста відповідь: Учений розповів, чому в Австралії так багато отруйних тварин

середа, 29 листопад 2023, 6:59

Кевін Арбакл, доцент кафедри еволюційних біологічних наук в Університеті Суонсі у Великій Британії пояснив, що величезна кількість павуків, змій, медуз та інших отруйних істот на континенті пояснюється його ізольованістю від світу, передають Патріоти У...