Сиділи на наркотиках? Археологи виявили несподівану знахідку в флягах майя - змінює всі уявлення (фото)

Група археологів зі Сполучених Штатів і Мексики виявила в флягах, якими користувалися індіанці майя в доколумбову епоху, сліди сумішей тютюну і рослини, званої мексиканськими нагідки (Tagetes lucida). Це відкриття малює більш чітку картину практики вживання психоактивних рослин, які курили, жували або нюхали в спільнотах древніх майя. Відповідне дослідження опубліковано в науковому журналі Scientific Reports, передають Патріоти України.

У новому дослідженні доктор Маріо Ціммерманн з факультету антропології Вашингтонського державного університету та його колеги зосередилися на тютюнових препаратах як на компоненті наркотиків. Для дослідження були використані колекції з 14 контейнерів в формі пляшок доколумбових майя, відомих як колби. Вони витягли залишки і проаналізували їх хімічний склад. Вчені визначили присутність в колбах майя мексиканських нагідок і двох видів сушеного і в'яленого тютюну - Nicotiana tabacum і Nicotiana rustica.

Вони думають, що мексиканські нагідки були змішані з тютюном, щоб куріння було більш приємним. Види Nicotiana також містять психоактивні алкалоїди гармали харман і норхарман, які відомі своєю дією в таких наркотики, як аяхуаска.

Незважаючи на те, що тютюн широко задокументовано як ліки і священну рослину серед корінних американців, він був всього лише частиною набагато ширшого комплексу психоактивних продуктів, включаючи рослини, які курили окремо.

"Хоча було встановлено, що тютюн широко використовувався в Америці, докази використання інших рослин в медичних або релігійних цілях залишилися в значній мірі невивченими. Нові методи аналізу дають нам можливість досліджувати вживання наркотиків в стародавньому світі, як ніколи раніше", - зазначив з цього приводу доктор Ціммерманн. Раніше ідентифікація древніх рослинних залишків грунтувалася на виявленні обмеженого числа біомаркерів, таких як нікотин, анабазин, котинін і кофеїн.

Хіти тижня. Степанов привіз з Індії невідомо що: Авторитетний український інфекціоніст заявила, що не щеплюватиметься вакциною Covishield

середа, 3 березень 2021, 4:00

Головна інфекціоністка Вінниччини Лариса Мороз, яка майже рік тому розробила перший в Україні протокол лікування коронавірусу, каже, що не буде щеплюватись вакциною Covishield, повідомляють Патріоти України з посиланням на Суспільне. "Ця вакцина почина...

Хіти тижня. "Можна з упевненістю сказати": Вчені розгадали "код да Вінчі" (фото)

середа, 3 березень 2021, 0:10

Міжнародна група вчених під керівництвом професора Політехнічного університету в Мілані П'єра Джорджіо Рігетті стверджує, що розгадала загадку стилю художника Леонардо да Вінчі.Про це повідомляє видання "ТАСС" з посиланням на одного з учасників проєкту...