Сигнали від прибульців? Вчені виявили біля зірки унікальні радіохвилі

Відкриття може стати основою нового методу дослідження позасонячних планет.

Астрономи виявили незвичайне радіовипромінювання від спокійної зірки. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на журнал Nature Astronomy.

Таке відкриття вони пояснили тим, що зірка розташована поруч з планетою і взаємодіє з нею. В такому випадку рух електронів уздовж ліній магнітного поля породжує потужні сяйва в радіодіапазоні біля полюсів зірки.

Подібний механізм відомий в парі планета-супутник у Сонячній системі (Юпітер і Іо), але для пари зірка-екзопланета реєструється вперше. Відкриття може стати основою нового методу дослідження позасонячних планет.

Як правило, звичайні зірки не є потужними джерелами радіохвиль з частотами нижче 150 мегагерц. Вважається, що в разі спостереження такого виду випромінювання, воно породжується в неоднорідних областях корони на висотах як мінімум одного радіуса світила. Зокрема, низькочастотне випромінювання Сонця можна використовувати для визначення структури корони, викидів маси і космічної погоди.

"Всі зареєстровані випадки помітного радіовипромінювання зірок на гігагерцових частотах пов'язані з нетепловими процесами в зовнішніх шарах. Більш того, переважна більшість цих джерел відносяться до одного з типів об'єктів з магнітною активністю, таким як спалахуючі зірки (AD Льва), світила з швидким обертанням (FK волосся Вероніки) або тісні подвійні (Алголь). На більш низьких частотах в сотні мегагерц єдиним відомим зоряним джерелом радіовипромінювання є спалахуюча UV Кита - прототип відповідного класу змінного", - пишуть автори дослідження.

За їх словами, особливою дану ситуацію з радіосигналом зірки робить той факт, що у неї спокійна атмосфера і слабке обертання, тобто вона не здатна самостійно породити настільки потужні радіохвилі.

З архіву ПУ. Чим відрізняються українці від "орків": Мережу вразили показові фото з Донбасу

неділя, 28 лютий 2021, 21:30

У мережі з'явилися фотографії того, як відбувається передача тіл загиблих між Збройними силами України і бойовиками так званих "ДНР" і "ЛНР". Відповідні знімки опубліковано на Twitter-сторінці "hochu_domoy.ua", передають Патріоти України 28 лютого 2020...

Хіти тижня. "Дядьку, я зараз таку бесіду з тобою проведу, що тебе звідси винесуть": Як школяр займався вихованням представників вишів, які хотіли говорити російською, - блогер

неділя, 28 лютий 2021, 21:00

"Днями, 18 лютого 2021-го, з моїм сином Михайлом, учнем 11 школи в м. Дніпро, сталася дуже неприємна ситуація. До школи під час уроку з математики завітала група у складі семи представників військових вищих навчальних закладів з усієї України. Всі одяг...