Сигнали від прибульців? Вчені виявили біля зірки унікальні радіохвилі

Відкриття може стати основою нового методу дослідження позасонячних планет.

Астрономи виявили незвичайне радіовипромінювання від спокійної зірки. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на журнал Nature Astronomy.

Таке відкриття вони пояснили тим, що зірка розташована поруч з планетою і взаємодіє з нею. В такому випадку рух електронів уздовж ліній магнітного поля породжує потужні сяйва в радіодіапазоні біля полюсів зірки.

Подібний механізм відомий в парі планета-супутник у Сонячній системі (Юпітер і Іо), але для пари зірка-екзопланета реєструється вперше. Відкриття може стати основою нового методу дослідження позасонячних планет.

Як правило, звичайні зірки не є потужними джерелами радіохвиль з частотами нижче 150 мегагерц. Вважається, що в разі спостереження такого виду випромінювання, воно породжується в неоднорідних областях корони на висотах як мінімум одного радіуса світила. Зокрема, низькочастотне випромінювання Сонця можна використовувати для визначення структури корони, викидів маси і космічної погоди.

"Всі зареєстровані випадки помітного радіовипромінювання зірок на гігагерцових частотах пов'язані з нетепловими процесами в зовнішніх шарах. Більш того, переважна більшість цих джерел відносяться до одного з типів об'єктів з магнітною активністю, таким як спалахуючі зірки (AD Льва), світила з швидким обертанням (FK волосся Вероніки) або тісні подвійні (Алголь). На більш низьких частотах в сотні мегагерц єдиним відомим зоряним джерелом радіовипромінювання є спалахуюча UV Кита - прототип відповідного класу змінного", - пишуть автори дослідження.

За їх словами, особливою дану ситуацію з радіосигналом зірки робить той факт, що у неї спокійна атмосфера і слабке обертання, тобто вона не здатна самостійно породити настільки потужні радіохвилі.

Хіти тижня. Зупинять транспорт і закриють метро: Яким областям в Україні загрожує посилення карантину

четвер, 2 липень 2020, 11:00

В Україні зростає кількість заражених коронавірусом, тому влада планує посилення карантину, передають Патріоти України. За випадками інфікування в країні лідирує Львівська область. Там за останню добу виявили 143 нових випадки, три людини загинули. "Н...

У пеклі "поповнення": У терористів "Л/ДНР" вибухнув боєкомплект, багато загиблих та поранених

четвер, 2 липень 2020, 10:30

За середу, 1 липня, російські терористи "Л/ДНР" зазнали втрат у кількості шістьох осіб убитими та трьох пораненими. Четверо окупантів загинули в результаті підриву боєкмплекту в одному із бліндажів. Крім того, вибух знищив і ворожу вантажівку УРАЛ. Про...