Сигнали від прибульців? Вчені виявили біля зірки унікальні радіохвилі

Відкриття може стати основою нового методу дослідження позасонячних планет.

Астрономи виявили незвичайне радіовипромінювання від спокійної зірки. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на журнал Nature Astronomy.

Таке відкриття вони пояснили тим, що зірка розташована поруч з планетою і взаємодіє з нею. В такому випадку рух електронів уздовж ліній магнітного поля породжує потужні сяйва в радіодіапазоні біля полюсів зірки.

Подібний механізм відомий в парі планета-супутник у Сонячній системі (Юпітер і Іо), але для пари зірка-екзопланета реєструється вперше. Відкриття може стати основою нового методу дослідження позасонячних планет.

Як правило, звичайні зірки не є потужними джерелами радіохвиль з частотами нижче 150 мегагерц. Вважається, що в разі спостереження такого виду випромінювання, воно породжується в неоднорідних областях корони на висотах як мінімум одного радіуса світила. Зокрема, низькочастотне випромінювання Сонця можна використовувати для визначення структури корони, викидів маси і космічної погоди.

"Всі зареєстровані випадки помітного радіовипромінювання зірок на гігагерцових частотах пов'язані з нетепловими процесами в зовнішніх шарах. Більш того, переважна більшість цих джерел відносяться до одного з типів об'єктів з магнітною активністю, таким як спалахуючі зірки (AD Льва), світила з швидким обертанням (FK волосся Вероніки) або тісні подвійні (Алголь). На більш низьких частотах в сотні мегагерц єдиним відомим зоряним джерелом радіовипромінювання є спалахуюча UV Кита - прототип відповідного класу змінного", - пишуть автори дослідження.

За їх словами, особливою дану ситуацію з радіосигналом зірки робить той факт, що у неї спокійна атмосфера і слабке обертання, тобто вона не здатна самостійно породити настільки потужні радіохвилі.

"Вітчизняні мікроби": Вандали зіпсували виставку "Сторіччя нескорених" на Майдані Незалежності у Києві (фото)

понеділок, 6 квітень 2020, 20:58

Наруга над експонатами сталася вночі 6 квітня. Організатор вуличної фотовиставки - Національний музей Революції Гідності - зазначає, що наруга над експонатами сталася вночі 6 квітня. У столиці якраз посилили карантин, обмежили перебування людей поза до...

Наша гордість: Український курсант став найкращим іноземним випускником Королівської академії сухопутних військ Великої Британії (фото)

понеділок, 6 квітень 2020, 20:46

Другий рік поспіль українські курсанти отримують особливі відзнаки Королівської академії сухопутних військ Великої Британії в м. Сандгерст. Український курсант Антон Совенко отримав звання найкращого іноземного випускника британської Королівської війсь...