"Сикстинська капела давніх": Унікальні наскельні малюнки віком 12,5 тис. років виявили у джунглях Амазонки (фото)

На малюнках зображено первісних людей і тварин часів льодовикового періоду.

У джунглях Амазонки на території Колумбії виявили десятки тисяч добре збережених наскельних малюнків віком близько 12 500 років. Учені назвали покритий зображеннями скельний масив довжиною понад 12 кілометрів "Сикстинською капелою давніх", передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Як повідомляє видання Metro, на малюнках зображено первісних людей і тварин часів льодовикового періоду – зокрема доісторичного родича слона мастодонта, гігантського лінивця, вимерлого члене сімейства верблюжих – палеоламу та інших.

Відкриття зробила британсько-колумбійська експедиція за фінансової підтримки Європейської дослідницької ради ще торік, але це досі трималося в секреті. Британський телеканал Channel 4 зняв про нього документальний фільм: "Таємниці джунглів: Загублені королівства Амазонки", який покажуть у грудні.

Учені зазначають, що на дослідження знахідки піде багато десятків років. Однак це дасть змогу краще дізнатися про життя стародавніх людей, що населяли цю частину суші.


Хіти тижня. Про два продукти треба забути: Названо один з головних секретів довгожителів

понеділок, 25 січень 2021, 18:00

Японка Танака Кейн 2 січня стала третьою задокументованою людиною, яка прожила 118 років. Кейн також перша громадянка Японії, яка досягла 118 років, але навряд чи стане останньою. У країні найдовша тривалість життя в світі - 80 тис. довгожителів. Про ц...

"Да уж. На*** нужна такая душевность": У мережі показали довгу чергу за молоком у СРСР (фото)

понеділок, 25 січень 2021, 17:56

У мережі показали фото часів СРСР, що закарбувало довгу чергу за молоком. Знімок опублікували на сторінці групи "Історичні фото" в Twitter. "Коли ще не було соцмереж, і всі душевно спілкувалися наживо. Черга до продуктового магазину. СРСР. 1980-ті", - ...