Синоптик розповів, коли чекати спеки в Україні в травні

Погода в Україні у травні в деяких регіонах очікується посушлива, але в деяких регіонах зросте загроза небезпечних метеорологічних явищ, таких як шквали і град. Крім того, в Карпатах може випасти мокрий сніг і снігова крупа, передають Патріоти України.

Кандидат географічних наук і синоптик Ігор Кибальчич повідомляє, що посуха буде в Одеській, Миколаївській, Вінницькій і Тернопільській областях, тому є ризики зростання пожежної небезпеки в лісових і степових масивах до максимального 5 класу.

"Безпосередньо на території України кількість опадів у травні передбачається на 10 - 35% нижче кліматичної норми, і тільки в східних областях зволоження прогнозується в межах норми", - сказав синоптик.

Основна частина опадів в Україні буде у вигляді короткочасних дощів, іноді з грозами. Також збільшиться кількість метеорологічних аномалій і небезпечних явищ.

"У другій половині місяця більш помітно активізується конвективна діяльність внаслідок зростання середніх температур, тому збільшиться ймовірність небезпечних метеорологічних явищ, таких як шквали і град (адже у високогір'ї навіть у червні нерідко спостерігаються опади в жорсткій фазі)", - попередив Кибальчич.

Середньомісячна температура повітря прогнозується в межах норми в центральних і місцями в західних регіонах, а на решті території травень виявиться прохолодним з відхиленням середньої температури на 0,5 – 2 °С зі знаком "мінус".

Водночас на Закарпатті, у Львівській області та Буковині травень стане досить теплим, на 0,5 – 1 °С вище середніх багаторічних показників.

"Нічні заморозки на поверхні грунту можуть спостерігатися в першій декаді місяця в більшості областей, за винятком півдня і південного сходу. Поступово починаючи з другої декади травня нічні температури стануть більш комфортними, а ймовірність заморозків істотно знизиться", - резюмував синоптик.

На місцях перегнули палку:: В Україні почали роздавати повістки на похоронах

середа, 8 лютий 2023, 8:26

В Україні продовжили військовий стан та загальну мобілізацію. Стало відомо, що військовозобов'язані чоловіки отримують повістки навіть на похоронах. Юрист Ростислав Кравець прокоментував ситуацію та оцінив законність таких дій, передають Патріоти Украї...

Київстар скасував абонплату за популярну послугу на три місяці: Що стало безкоштовним

середа, 8 лютий 2023, 7:44

Київстар час від часу влаштовує приємні акції для своїх абонентів. На цей раз мобільний оператор на три місяці скасував оплату за сервіс STARKASA. Таким чином, до 30 квітня включно користування цим додатком для абонентів Київстар буде безкоштовним, пер...