Ситуація у Києво-Печерській лаврі: В якому стані мощі преподобних отців і чиї останки пропонують обміняти на українських полонених

У Києво-Печерській лаврі в печерах зберігаються мощі святих і видатних діячів Української держави. Проте тут є останки українофобів, які Україна навіть може обміняти до Росії, щоб повернути з полону своїх захисників. Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Неллі Ковальської.

Нижня Лавра нині геть порожня: фактично, вона закрита для відвідувачів. Чи не на кожному кроці – патруль поліції.

Доступ на територію обмежили після того, як держава розірвала договір оренди з московською церквою. Віряни російського патріархату тоді відмовилися йти з пам’ятки, ба більше – намагалися прорватися до святині. Деякі корпуси досі заблоковані: представники РПЦ не допускають туди ані музейників, ані представників комісії.

Пан Роман працює в заповіднику 40 років. Про лавру та лаврські печери знає все. Кореспондентка ТСН разом з ним спустилася до печер. Найдовшу з них місцеві називають вулицею. На цій вулиці розташовані мощі Нестора Літописця, батька вітчизняної історії. Наступний святий – Ілля Муромець.

"Місто Муром тоді, 11-12 століття – це було далеке володіння Чернігівського князівства. Але є інші версії, що він Муромець не тому, що він з мурами, а тому, що він мури будував, тобто інженер, оборонець. Є ще така версія – Ілля Муравлін. Оце з Муравійська. Оце саме в Чернігівській області десь. Київщина, Чернігівщина, Переяславщина – це ядро і давньої Русі, Київської, і, загалом, ядро України. Витоки. Витоки звідсіля. Тому ми не віддамо нашого Іллю", – каже пан Роман.

Найстаріші мощі, які тут зберігаються – Мойсея Угрина, він помер і був тут похований 1043 року, за вісім років до офіційного заснування лаври.

Найцінніші з наукового погляду – мощі Миколи Святоші, онука Ярослава Мудрого. Останки Ярослава зберігалися в Софії та були вивезені з України під час Другої світової. За деякими свідченнями, вони – в Америці. Наявність мощей онука може згодом допомогти встановити справжність мощей його великого діда.

Попри те, що комісія ще працює, вже можна сказати – головні святині лаври в порядку і під захистом.

Похований тут і Петро Столипін, русофоб, який ненавидів Україну і був застрелений 1911-го в київській опері. Його поховали біля лаврського трапезного храму.

"Одна з ідей, наприклад, внести його в обмінний фонд, як би це не видавалося і не звучало. Але у нас є загиблі герої, у нас є живі герої, які перебувають у полоні", – каже Роман.

Могила Столипіна – не єдина, якої хотілося б позбутися. Є ще кілька поховань осіб, які свого часу нашкодили Україні. Але це тривалий процес, адже Росія панувала тут понад триста років.

Хитріші за котів ласкавіші за собак: Єнотиха привела свій виводок, щоб потішити добродійку, яка про неї піклується (відео)

субота, 13 квітень 2024, 4:15

Погодьтеся, це дивовижне почуття — близька дружба з твариною. Чи то вірний пес, чи лагідний кіт — завжди приємно, коли вдається налагодити контакт із пухнастим звірком. Іноді це виходить зробити не лише з домашніми тваринами. Коли Бріттані переїхала до...

Через 60 днів отримати статус ухилянта: Які сюрпризи для тих, хто тримається подалі від ТЦК, містить новий закон про мобілізацію

субота, 13 квітень 2024, 3:25

Військовозобов'язані мають оновити дані у військкоматах протягом двох місяців після набуття чинності закону про мобілізацію. Якщо вони проігнорують цю вимогу, їх позбавлять права користуватися транспортним засобом і оштрафують. Фокус розбирався, як пра...