Табу на олію, але не всю: В Україні хочуть заборонити продукт, що шкодить здоров'ю

Незабаром в Україні олія може бути заборонена до вживання. Йдеться не про всю рослинну олію, а конкретно лише про пальмову. У парламенті готовий до розгляду законопроект №6068, яким має бути запроваджена заборона на використання цього продукту у вітчизняній харчовій промисловості, зазначають Патріоти України.

Причин для розробки такого законопроекту було дві, каже його автор Дмитро Соломчук. Перша – шкідливий вплив цієї олії на здоров'я людей, друга – скорочення виробництва соняшникової олії через засилля пальмової у харчовому виробництві.

Що стосується другого, то в 2015 році відбувся різкий скачок у споживанні пальмової олії вітчизняними виробниками. Якщо до цього року Україна імпортувала з Малайзії та Індонезії лише по 70 тисяч тонн цього продукту, то з 2015 обсяг імпорту зріс до 200 тисяч тонн.

"Найближчим часом очікуємо, що наш законопроект про обмеження використання трансжирів у солодощах потрапить на перше читання у сесійну залу. Аграрний комітет одноголосно підтримав його прийняття. Вважаю, що українці мають вирощувати й споживати натуральне, а не сотні тисяч тонн пальмової олії з Малайзії“, – каже нардеп.

Українські харчовики, знаючи про шкідливість пальмової олії для організму, усе ж не гребують цим продуктом. Зрозуміти їх можна: з імпортованою "пальмою" їхні вироби обходяться дешевше, ніж з українською соняшниковою олією. Адже собівартість пальмової олії набагато нижча.

Для порівняння: з гектара соняшника можна отримати в середньому 600 л рослинної олії, а з такої ж площі пальм – 3 тонни. Причому пальма дає плоди двічі на рік. Звісно, що така олія набагато дешевша.

Однак та олія, що імпортується Україною, складається із суцільних насичених жирних кислот, які приводять до серцево-судинних і навіть онкозахворювань. Але завдяки дешевизні цього продукту та ще тому, що він довго не псується, пальмову олію додають всюди: від молочних і кондитерських виробів до дитячого харчування.

До речі, крім законопроекту за авторством Соломчука, в лютому нинішнього року в Раді також був зареєстрований ще один законопроект – №5148 "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми".

Що хочуть заборонити:

  • використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжуту, льону, глютену) у дитячому харчуванні;
  • використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво та інші).

Таким чином, якщо ці два законопроекти будуть ухвалені, то в Україні скінчиться епоха пальмової олії, і буде зроблено перший крок до епохи здорового харчування.

Не ведіться! Просять номер карти для "виплат" за вакцинацію: Українцям розсилають повідомлення нібито від "МОЗ"

понеділок, 6 грудень 2021, 12:45

Голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що від імені міністерства надсилають українцям інформацію з проханням надіслати номер карти. Ніби-то для отримання 1000 гривень за повний курс щеплення. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на брифінг міністра, ...

Скандальна Ле Пен висловилася про членство України в НАТО і заявила, що спочатку треба звідти вигнати Туреччину

понеділок, 6 грудень 2021, 12:29

Глава французької ультраправої партії "Національне об’єднання" і одна з фаворитів президентських перегонів Марін Ле Пен вважає, що НАТО в його нинішньому вигляді не здатний приймати нових членів. Про це вона сказала в інтерв’ю польській газеті Rzeczpos...