Археологи показали підземелля у Харкові. Вони збереглися з кінця ХVIII століття. Ходи використовували як винні льохи та бомбосховища, повідомляють Патріоти України.
"Якраз там, де ми знаходимося, стояла одна з найцікавіших веж харківської фортеці – Таємнича, з-під підземної частини якої йшов підземній хід. Він якраз проходив під цими сходами", – розповів член правління благодійного фонду "Діти підземелля" Ігор Денисенко.
Усього під містом 5 км стародавніх тунелів. Більшість із них зруйновані за радянських часів. "Ті підземелля, які ми з вами побачимо, є якраз підземною частиною ось цієї чудової споруди. На жаль, на поверхні від гостинного двору не залишилося нічого. У Другу світову війну він був розбомблений. І після війни його вирішили не відновлювати", – каже дослідник.
Зараз для відвідувачів відкриті шість галерей. Вони розташовані на глибині до 6 м. Підземелля збереглися у гарному стані, але для безпеки їх довелося укріпити. "Галереї обкладалися окремо і де вони з'єднувалися, утворюються тріщини, які відходять, трошки стіна відходить від іншої стіни. І для того, щоб закріпити, це не для безпеки, а для того, щоб не руйнувалося, зроблені такі шини", – повідомив історик Анатолій Щербань.
Дослідники хочуть відкрити у галереях підземний музей. До експозиції увійдуть речі, які тут знайшли. Це порцеляна, іграшки, свистульки часів ХVIII ст. та боєприпаси часів Другої світової.
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...