Таємниця чавунних стовпів: Історики з'ясували, що могло вбити сотні людей два століття тому

Набір чавунних стовпів в англійському Манчестері, на думку істориків, міг бути причиною загибелі незліченних життів сотні років тому. Про це пише британський таблоїд Mirror, передають Патріоти України.

Причому, за даними вебсайту Historic UK, тумби в стилі гарматних стволів продовжують виробляти, оскільки їхня відмітна форма є "знаковою" особливістю міських вулиць.

Яку таємницю зберігають стовпи

Вважається, що чавунним стовпам, розташованим у кінці скромної вулиці в центрі Манчестера, майже 200 років. Внесені до списку англійських пам'яток архітектури Grade II, вони відповідають іншій парі таких самих стовпів у західному кінці проходу на Лоуер-Байром-стріт, поруч із садом Святого Іоанна. Але найголовніше — виявляється, ці стовпи колись могли використовуватися з руйнівною метою.

Кажуть, що 1745 року Чарльз Едвард Стюарт очолив останнє повстання якобітів у боротьбі за англійську корону. Прибувши до Манчестера зі своєю армією, Чарлі використовував зазначені райони як збройовий парк. Це навіть відзначено назвою вулиці — Артилерійська та меморіальною дошкою на стіні будинку №15 по Байром-стріт. Достеменно невідомо, коли було встановлено ці стовпи, але конструкція їхнього стовбура цілком дає підстави припускати, що в минулому їх використовували як артилерійське обладнання.

"Одне інтернет-джерело стверджує, що колись це були справжні гармати, інші ставлять під сумнів, оскільки відсутні докази, які б підтверджували колишнє призначення. Але, можливо, це цілком реалістичне припущення, оскільки було звичайною практикою в Лондоні приблизно в той самий час, після наполеонівських воєн", — зауважує видання.

Таємниця стовпів так зацікавила журналістів, що одне з місцевих медіа звернулося за допомогою до історика Кіта Воррендера, автора низки книг з історії міста. Той описав походження стовпів як "складне", оскільки не знайшов жодної документації про два комплекти стовпів, окрім того, що вони позначають місце, де були припарковані знаряддя, і що мають походження XVIII–XIX століть.

Що ж, наразі, як пишуть у Mirror, справжнє походження стовпів залишається загадкою, проте цілком реальним може бути військове призначення нинішніх пам'яток архітектури, які колись дуже давно могли вбити сотні людей.

Цей красень вважався вимерлим: В Африці сфотографували птаха, якого не бачили вже 20 років

понеділок, 26 лютий 2024, 8:15

Орнітологам з Техаського університету в Ель-Пасо вдалося сфотографувати жовтоголовий шоломоносний сорокопут (Prionops alberti) у джунглях Демократичної Республіки Конго. Цей вид пернатих раніше внесли до списку втрачених Американської організації з охо...

Чи можлива мобілізація багатодітних батьків під час війни в Україні - відповідь юристки

понеділок, 26 лютий 2024, 7:30

У версії законопроєкту про посилення мобілізації передбачається військовий призов багатодітних батьків, які розлучені з дружиною та не виплачують аліменти дітям. Про це розповіла юристка Христина Очкур, передають Патріоти України. «Чоловіки, які не пла...