На сьогодні термоядерний синтез є найкращим способом забезпечити планету чистою, безпечною і практично безмежною термоядерною енергією. Поки що експерименти тривають і вчені сподіваються в найближчому майбутньому створити безперервний термоядерний синтез. Цей процес відбувається в надрах зірок, внаслідок чого виділяється величезна кількість енергії. Термоядерний синтез можна створити в реакторах типу токамак. І тепер можна побачити симуляцію того, що відбувається всередині термоядерного реактора, пише ScienceAlert.
Термоядерний синтез являє собою процес злиття легких ядер атомів, унаслідок чого утворюється важче ядро і виділяється величезна кількість енергії. Контрольований термоядерний синтез можливий всередині термоядерних реакторів у формі тора під назвою токамак. Вони оточені потужними магнітами, що створюють магнітні поля, в яких кружляють атомні частинки. Саме цей процес візуалізували фізики зі Швейцарського центру плазми. Вони створили технологію, яка перетворює терабайти даних, отриманих у результаті моделювання роботи токамака, на тривимірну візуалізацію.
Термоядерний синтез являє собою процес злиття легких ядер атомів, унаслідок чого утворюється важче ядро і виділяється величезна кількість енергії
Якщо для звичайних людей це можливість побачити процес створення чистої та безмежної енергії, то для фізиків це цінний інструмент, який покращує розуміння складних явищ квантової фізики та допомагає краще зрозуміти результати розрахунків.
Нова візуалізація показує точне відтворення внутрішньої частини токамака висотою 4 метри та діаметром 10 метрів. За словами вчених, вони досягли настільки високого рівня деталізації, що він може змагатися навіть з іграми найвищої якості.
На зображеннях електрони показані червоним кольором, а протони — зеленим. Синім кольором показано лінії магнітного поля
Для створення візуалізації фізики використовували робота, який провів сканування внутрішньої частини токамака. Науковці взяли рівняння для точного розрахунку того, як квантові частинки рухаються в даний момент часу, і включили ці рівняння разом із даними реактора у свою систему 3D-візуалізації.
У результаті вийшли реалістичні зображення дуже високої якості. Можна побачити, як частинки кружляють у токамаку, а також видно графітові плитки, здатні витримувати температуру понад 100 млн градусів Цельсія. На зображеннях електрони показані червоним кольором, а протони — зеленим. Синім кольором показані лінії магнітного поля.
Для створення візуалізації фізики використовували робота, який провів сканування внутрішньої частини токамака
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу. Однак розмір грошової застави їй значно зменшили, повідомляють Патріоти України з посил...
Щонайменше двоє гравців «Решетилівки» не повернулись в Україну після матчу Кубка Виклику проти «Менена» в Бельгії. Про це інформує "Трибуна", передають Патріоти України. Точно відомо, що не повернулись Андрій Оробко і Дмитро Шаврак. За іншими даними, т...