Пристрій відобразив процес, як чорна діра розриває на частини одну із зірок галактики, розтягує її і формує "залишки" у зірковий "пончик" розміром із Сонячну систему.
Телескоп Хаббл натрапив на зірку у формі пончика. При цьому її поглинає темна діра. Про це повідомляє Nasa.
Спочатку зірка проходить поблизу надмасивної чорної дірки у центрі галактики. Потім зовнішні гази втягуються у гравітаційне поле чорної діри. Згодом вона розривається на частини, а її залишки шикуються у пончикоподібне кільце навколо чорної дірки і падають в неї, вивільняючи у процесі величезну кількість світла і високоенергетичного випромінювання.
За словами вчених, такі явища відбуваються лише кілька разів на кожні 100 тисяч років.
"Ці події називаються "приливними обуреннями". Хаббл не може сфотографувати подію зблизька, оскільки поглинена зірка перебуває на відстані майже 300 млн світлових років у ядрі галактики ESO 583-G004", – зазначили астрономи.
У Грузії поширюється смертельне захворювання бджіл, від якого може загинути до 50% цих літаючих комах. Причиною стало смертельне захворювання медоносних бджіл - тропілелапсоз. Про це на пресконференції повідомив голова Союзу бджолярів Грузії Михайло Те...
В одному з районів Києва дівчина застрягла в дивані своєї квартири. Вона розкладала диван у квартирі та затиснула палець у підіймальному механізмі. Про це 6 квітня повідомило видання "Вечірній Київ", передають Патріоти України. Сам інцидент трапився 4 ...