Більшість українців (не менше 87%) підтримують незалежність держави. Водночас 0,3% громадян вважають, що Україні слід об’єднатися з Росією. Зауважимо, що 2013 року таких було 16%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного Інституту соціології, передають Патріоти України.
Не менше 87% опитаних громадян підтримують незалежність України. Водночас 0,3% українців вважають, що державі слід об’єднатися з Росією. Ще 13% опитаних не визначилися із своєю відповіддю на запитання. У КМІС зазначили, що вони могли як вагатися і "наближатися" до табору противників незалежності, так і вагатися щодо формату відносин з РФ, але підтримувати незалежність.
"На нашу думку, як ми зазначали вище, більшість із них насправді є прихильниками незалежності і скоріше вагаються, якою має бути конфігурація відносин з Росією (між незалежною Україною і Росією). Тому фактичний рівень підтримки незалежності вищий за зазначені 87% і, скоріше за все, становить не менше 90-95%", – йдеться в публікації КМІС.
Соціологи звернули увагу, що в лютому 2013 року (тобто майже за рік до Революції Гідності) 81% українців підтримували незалежність, водночас об’єднання з Росією прагнули 16% громадян. "Якщо дивитися далі, то в 1990-х роках у середньому 64% підтримували незалежність і 32% хотіли об’єднання з Росією, у 2000-х роках у середньому 73% підтримували незалежність і 23% хотіли об’єднання з Росією", – додали у КМІС.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...