Там могло проживати від 30 до 50 тис. людей: У Мексиці випадково знайшли загублене місто майя

Археологи виявили піраміди, спортивні майданчики, дамби та амфітеатри в південно-східному штаті Кампече. Вони знайшли прихований комплекс, який назвали Валеріана, за допомогою лідара, типу лазерної зйомки, яка картографує структури, поховані під рослинністю, повідомляють Патріоти України.

Фахівці вважають, що він поступається за щільністю тільки Калакмулю - найбільшому поселенню майя в Латинській Америці. Команда виявила три місця на території розкопок розміром зі столицю Шотландії Единбург, "випадково", коли один з археологів переглядав дані в Інтернеті. "Я був десь на 16-й сторінці пошуку Google і знайшов лазерну зйомку, проведену мексиканською організацією з моніторингу довкілля", - пояснив Люк Олд-Томас, аспірант університету Тулейна в США.

Це була лідарна зйомка, метод дистанційного зондування, який запускає тисячі лазерних імпульсів з літака і картографує об'єкти внизу. Але коли Олд-Томас обробив дані методами, використовуваними археологами, він побачив те, що упустили інші - величезне стародавнє місто, в якому на піку свого розвитку з 750 до 850 року нашої ери могло проживати від 30-50 тис. людей. Це більше, ніж кількість людей, які живуть у регіоні зараз, сказали дослідники.

Знахідка допомагає змінити уявлення західного мислення про те, що тропіки були місцем, де "цивілізації вмирали", сказав професор Марчелло Кануто, співавтор дослідження.

Замість цього ця частина світу була домівкою для багатих і складних культур, пояснив він. При цьому вчені зазначили, що не можуть бути впевненими в тому, що саме призвело до занепаду та остаточного занепаду міста, але припустили, що зміна клімату була основним фактором.

Валеріана має "ознаки столиці" і за щільністю забудови поступається тільки вражаючому місту Калакмуль, розташованому приблизно за 100 км.

Загублене місто, площею 16,6 кв. км, мало два великих центри з великими будинками, розташованими приблизно за 2 км один від одного, з'єднаних будинками та мостами. У ньому є дві площі з храмовими пірамідами, де майя поклонялися, ховали скарби, такі як нефритові маски, та ховали своїх мерців. Там також було подвір'я, де люди грали в стародавню гру в м'яч.

Також були виявлені свідчення наявності водосховища, що вказувало на те, що люди використовували ландшафт для утримання великого населення. Загалом Олд-Томас і Кануто обстежили три різні ділянки в джунглях. Вони виявили 6764 будівлі різних розмірів.

Професорка Елізабет Грем із Лондонського університетського коледжу, яка не брала участі в дослідженні, каже, що це підтверджує твердження про те, що майя жили в складних містах або селищах, а не в ізольованих селах.

Крах цивілізації майя

Учені припускають, що цивілізація майя руйнувалася з 800 р. н. е. Почасти це сталося через те, що міста були дуже густонаселеними і не могли пережити кліматичні проблеми. Війни та завоювання регіону іспанськими загарбниками в XVI столітті також сприяли знищенню міст-держав майя.

Джерело: ВВС

"Ці люди реально мають купи г**на та тирси в голові": Журналіст - про українців, які обурені відключенням світла

п’ятниця, 13 грудень 2024, 14:34

Деякі українці шукають зраду у відключеннях електроенергії попри масовані ракетні атаки на енергосистему, зазначають Патріоти України. Журналістка Іванна Коберник зробила допис, де навела вичерпні пояснення енергетика, як і чому в Україні наразі відбув...

Справжні почуття: Тигр пройшов 200 км, щоб возз'єднатися з коханою з притулку, де вони разом виросли (фото)

п’ятниця, 13 грудень 2024, 14:23

Дослідники розповіли зворушливу історію тигрів, які виросли в притулку і возз'єдналися після того, як їх повернули в дику природу. Про це пише IFLScience, передають Патріоти України. Закоханий дует був частиною проєкту з повторного ввезення амурських т...