Танцюють "Лебедине озеро": Фейковий "Національний балет Одеси" гастролює Європою з російським репертуаром

У Європі, зокрема, Франції, гастролює балетна трупа, що видає себе за артистів Одеського національного академічного театру опери та балету, повідомляють Патріоти України.

На афішах трупи – слова "Український національний балет Одеси", в репертуарі – "Лебедине озеро" Петра Чайковського. Одеський "Оперний" звинувачує трупу в незаконному використанні назви, фото і відеоматеріалів, а Мінкульт засуджує за презентацію України через російський балет.

Як з'ясувалося, балетна трупа дійсно з Одеси. У неї, якщо вірити організаторам, входять тільки українці і кілька чехів. Раніше організація, яка гастролює як "Національний балет", називалася ТОВ "Театр російського класичного балету", після 2017-го – "Театр класичного і сучасного балету". Ось тільки репертуар трупи так і залишився російським.

В Одеському національному академічному театрі опери та балету наголошують, що крадіжка назви загрожує для них репутаційними втратами. Кажуть також, що протягом півроку намагаються боротися з цією трупою, звертаючись до французьких та ірландських промоутерів, проте у відповідь чують лише погрози.

"Як можна себе назвати Національний балет Одеси, це потрібно заслужити багаторічною працею, щоб Міністерство надало цей статус національний. І закінчилася наша переписка офіційна погрозами з їхнього боку. Мовляв, чому ви звертаєтеся до організаторів концертів, я там звернуся до своїх представників в Одесі, щоб розібралися з вами. Для українського балету такі крадіжки назви – це чималі репутаційні втрати на майбутнє. Тому що приїдуть зараз, там трупа невелика, якісь невеликі декорації намальовані, а видають себе за Національний театр. І наступного разу вже буде сприйняття України і національного мистецтва балетного... Ну який це рівень, ну з чим його можна порівнювати, розумієте", – розповідає диригент Національного театру опери та балету Ігор Чернецький.

Фейкова трупа тим часом виправдовується, що використовує фото і відео з одеського "Оперного" нібито тільки в цьому сезоні – для більшого комерційного успіху. "Імпресаріо вирішив, що під цим брендом під цією назвою буде дуже добре продаватися продукція", – каже арт-директорка трупи Олександра Федоріна.

Джерело: ТСН.ua

Батюшка виявився... комуністом: На Закарпатті священник УПЦ МП постане перед судом (фото)

четвер, 28 вересень 2023, 22:54

На Закарпатті священник УПЦ Московського патріархату постане перед судом за те, що пропагував комуністичні та ідеї тоталітарного режиму, а також підтримував армію Росії. Про це повідомила пресслужба обласної поліції Закарпаття, передають Патріоти Украї...

Пропозиції щодо реформування грального бізнесу: чи потрібна галузі цифровізація

четвер, 28 вересень 2023, 21:50

Пропозиції Мінцифри з реформування гральної сфери: усунення КРАІЛ, автоматизація ліцензування та стягування податків. Відмінність легальних казино, реакція представників КРАІЛ. До Верховної Ради надійшов на розгляд підготовлений Мінцифрою законопроєкт ...