Науковці успішно випробували перший у світі рідинний ракетний двигун, спроектований з нуля штучним інтелектом. Процес проектування зайняв менш як два тижні після затвердження специфікацій, а на 3D-друк компонентів знадобилося декілька днів. Після складання двигун запустився з першої спробипередають Патріоти України.
Розробкою займалася компанія LEAP 71 з Дубаю. Вони створили обчислювальну модель Noyron з геометричним ядром PicoGK, яке дозволяє проектувати складні фізичні об'єкти без використання традиційних програм. Під час випробувань двигун потужністю 5 кН підтвердив свої характеристики, працюючи на парі керосин/рідкий кисень.
Компоненти двигуна виготовлялися методом 3D-друку з мідного сплаву у Німеччині. Для запобігання плавлення міді, яка в камері згоряння нагрівалася до 3000 °C, використовувалася система охолодження паливом через вбудовані канали. Це дозволило підтримувати температуру корпусу на рівні 250 °C.
Джозефін Лісснер, директорка LEAP 71, зазначила, що їхній підхід дозволяє значно скоротити час розробки та виробництва ракетних двигунів. Тепер процес займає всього кілька тижнів, тоді як традиційна інженерія потребує місяців або навіть років.
Компанія LEAP 71 планує використовувати дані випробувань для подальшого вдосконалення своєї моделі. Вони співпрацюють з аерокосмічними компаніями з США, Європи та Азії для комерціалізації своїх розробок, спрямованих на зниження вартості та підвищення доступності космічних технологій.
Археологи з Г’юстонського університету вперше успішно розкопали королівську гробницю в стародавньому місті Мая Караколь, розташованому в сучасних лісах Белізу. Гробниця, що належала Те Кааб Чаку — першому відомому правителю міста та засновнику королівс...
В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...